Światowe media obiegła informacja o pacjencie z Polski, któremu lekarze, jako pierwszemu na świecie, przywrócili czucie w sparaliżowanej połowie ciała. Pacjentem tym jest Dariusz Fidyka, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który o swojej chorobie i zmaganiach z nią opowiedział w Starostwie Powiatowym włodarzom powiatu oraz dziennikarzom.
W kulturze polskiej dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji. W tym czasie, ze smutkiem myślimy o przemijaniu, śmierci oraz o bliskich, którzy od nas odeszli. Inaczej jest w kulturze romskiej. Oczywiście są wspomnienia zmarłych, ale wszystko odbywa się w duchu radości i świętowania.
Od piątku (31 października) do niedzieli (2 listopada) trwała 27. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Kwestowali również piotrkowscy politycy.
Już od kilku już dni w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch. Wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
10-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego została ranna w zderzeniu autobusu z ciągnikiem rolniczym w Zagadkach (gmina Szczerców, powiat bełchatowski).
Na skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego i Źródlanej w Piotrkowie nie jest bezpiecznie – tak twierdzą mieszkańcy, tak twierdzi radny Jan Dziemdziora, który po raz kolejny apelował do urzędników o reakcję.
Ocena projektów do budżetu obywatelskiego w Piotrkowie jest na półmetku. Wnioski omawiane są w trakcie spotkań specjalnie powołanej komisji.
Badania demograficzne nie pozostawiają złudzeń - województwo łódzkie jest jednym z najszybciej wyludniających się regionów w naszym kraju.
9 października odbyła się premiera kolejnej części bestsellerowej serii "Magiczne Drzewo" autorstwa Andrzeja Maleszki, "Cień smoka"