Koło Gospodyń Wiejskich w Blizinie ubiega się o grant, by przeprowadzić warsztaty pieczenia chleba. A pomaga mu w tym Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, który zadeklarował swoje partnerstwo w realizacji pomysłu.
„Regionalne tradycje - pokaz stołów wigilijnych” to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasza Niepodległa. Piętnaście Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu piotrkowskiego prezentowało wigilijne stoły. Oczywiście można było również spróbować przygotowanych bożonarodzeniowych przysmaków.
W siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego królowały w środę regionalne przysmaki. Zapach lokalnych dań unosił się już przed budynkiem przy ul. Dąbrowskiego. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechały reprezentantki 14 kół gospodyń wiejskich z całego regionu, które zaprezentowały to, co potrafią robić najlepiej.
Niezwykły konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich odbył się 19 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. I tym razem nie chodziło o sprawdzenie talentów kulinarnych…
Koło powstało w 1969 roku. Pierwszą przewodniczącą była Jadwiga Sierocińska. Obecnie tę funkcję sprawuje Mariola Matera. Z okazji jubileuszu zorganizowano uroczyste spotkanie w sali OSP w Gajkowicach.
Wigilijne potrawy na świątecznie przystrojonych stołach, a do tego bożonarodzeniowy klimat – to wszystko w gościnnych progach Domu Ludowego w Rokszycach, gdzie w niedzielę (9 grudnia) odbył się coroczny przegląd „Stoły wigilijne – kulinarne i artystyczne dziedzictwo”. Swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Staropolska pierzawka weszła już na stałe do kalendarza imprez w gminie Wolbórz, dając okazję do integracyjnego spotkania i wspólnej zabawy pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
Motywem przewodnim tegorocznego Wolborskiego Saganka, czyli kulinarnego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz, były potrawy z jaj. Jury wybrało te najlepsze.
Tegoroczny przegląd wielkanocnych palm odbył się w Domu Ludowym w Rakowie. Wystartowały w nim reprezentacje wszystkich 21 Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy.
Od pół wieku działają społecznie, kultywując polskie zwyczaje i organizując życie swojej wsi. Mowa o paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Bujnach, które obchodziło właśnie okrągły jubileusz.