W biurach paszportowych coraz większe kolejki. Aby złożyć wniosek paszportowy albo odebrać dokument, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ czeka się ponad 1,5 godziny. W województwie łódzkim w 2018 r. codziennie przyjmowanych jest około 450 wniosków paszportowych, jest to prawie 2 razy więcej niż w roku ubiegłym.
Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie 4 kwietnia wprowadzone został zmiany w rozkładzie jazdy linii 1,4 i 8.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy na czas świąt wielkanocnych.
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
55-latek miał ponad 2 promile alkoholu i w takim stanie prowadził samochód. Dalszą jazdę uniemożliwiła mu 33-letnia kobieta. Mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w Lubochni w powiecie tomaszowskim.
We wtorek przed południem na ul. Żelaznej w Piotrkowie Trybunalskim policja zatrzymała mężczyznę, który podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że kandydat na kierowcę prowadził w stanie po spożyciu alkoholu.
Nietrzeźwego kursanta nauki jazdy, kierującego toyota yaris, zatrzymała w sobotę piotrkowska policja. 24-latek uczył się jeździć, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Obok niego siedział instruktor. Ten drugi był trzeźwy.
Kierowca skody przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mimo sygnałów policji do zatrzymania się, uciekał kilkanaście kilometrów. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.
Dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej pojawiły się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki temu autobusy MZK wreszcie dotrą do południowo-zachodniej części miasta, czyli do piotrkowian, którzy mieszkają przy ul. Energetyków, Dmowskiego, Malinowej czy Nałkowskiej.
Pytania o psychotesty na wózki widłowe padają bardzo często. Budzą one wiele pytań, wątpliwości i niejasności. Czy każdy operator wózka widłowego musi przejść badania psychotechniczne? Nie istnieje taki obowiązek prawny, jednak ze względu na specyficzne warunki pracy, pracownik powinien wykonać badania psychologiczne, podobnie jak badania profilaktyczne.