Rok 2012 był rekordowy w historii gminy Aleksandrów pod względem środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań inwestycyjnych.
Czy radomszczanie będą decydować, na co przeznaczyć 1 proc. budżetu miasta? Pomysł polega na tym, aby 1 procent z miejskiego budżetu pozostawić do dyspozycji mieszkańców. To radomszczanie zadecydują, czy za te pieniądze zbudować np. chodnik, plac zabaw, a może kupić ławki do parku.
Kondycja finansowa samodzielnego szpitala wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie jest coraz lepsza.
Dwie radomszczańskie spółki miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozliczyły rok 2011. Zarządy i rady nadzorcze obu spółek uzyskały absolutorium od władz miasta. Zarówno PGK jak i TBS mogą pochwalić się zyskiem.
Blisko 814 tys. zł to strata jaką Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakończyło rok 2011. Mimo to prezydent Radomska Anna Milczanowska udzieliła władzom spółki absolutorium.
Czy radomszczański szpital powiatowy straci płynność finansową? Nad placówką zaczynają gromadzić się czarne chmury. Pracownicy domagają się wypłat z funduszu socjalnego, które nie były realizowane od 2008 r. Do dziś uzbierało się już ponad 2 mln zł. Ponadto szpital będzie musiał najprawdopodobniej zwrócić blisko milion złotych dotacji unijnej, którą przeznaczono na zakup karetek.
Koszykarze Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Piotrcovia mogą nie dokończyć rozgrywek w II lidze.
Szkoły w gminie Ręczno są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Piotr Łysoń, wójt gminy, nie chce dopuścić do ich likwidacji. - Powołaliśmy komisje, która ma rozwiązać problemy – mówi.
Najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi w Piotrkowie są piłka ręczna, zapasy i piłka nożna, dopiero na dalszym miejscu znajduje się siatkówka, tymczasem w Piotrkowie od kilku lat funkcjonuje zespół Volley 5, w którym gra ponad 100 siatkarzy. - Mogłoby ich być o wiele więcej, gdybyśmy dysponowali większymi funduszami - mówi Paweł Zieliński, trener UMKS Volley 5.
Setki nadgodzin przepracowanych przez strażaków, brak możliwości rekompensaty finansowej i brak szans na ich odbiór. To problem jednostek straży pożarnych w całym kraju, który narastał od kilku lat. Od stycznia tego roku Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Łodzi wprowadziła nowe rozwiązania systemowe dotyczące sposobu rozliczenia pracy strażaka. Będą pieniądze za nadgodziny, będzie możliwy ich odbiór?