Na ponad dwa tysiące złotych oszukała zakład energetyczny jedna z mieszkanek Piotrkowa, która zaopatrywała się w prąd bez płacenia za jego pobór.
Mniej zużytej energii i jej strat, a także mniej zanieczyszczeń do atmosfery – a to wszystko dzięki termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, która po dwóch latach realizacji doczekała się zakończenia. Całkowita wartość projektu to 2.930.333,44 zł. Dzięki staraniom władz gminy i pracowników udało się pozyskać 85% kwoty z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przez kilka godzin zablokowany dla samochodów był wczoraj przejazd kolejowy przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie.
Czy zdarzyło się państwu zgłosić problem z elektrycznością pogotowiu energetycznemu? Czy uzyskali państwo oczekiwaną pomoc? Jeżeli tak, to bardzo się z tego cieszymy. Jeden z naszych czytelników powodów do zadowolenia jednak nie ma. Kilka dni temu próbował prosić o pomoc odpowiednie służby – bezskutecznie.
Rozstrzygnięty został przetarg na dostarczanie energii elektrycznej dla 64 jednostek organizacyjnych miasta. Przetarg wygrała firma z Krakowa.
Nie tak dawno w Mzurkach (pow. piotrkowski) w szczerym polu pojawiła się wysoka konstrukcja (widoczna na kilkanaście kilometrów). Pojedyncza elektrownia wiatrowa została postawiona na polu mzurskiego gospodarza. Ten ze sprzedażą ziemi długo nie zwlekał, głównie ze względów finansowych.
Piotrkowska policja wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego skontrolowała jedno z mieszkań przy ul. Żeromskiego w Piotrkowie.
Północna część Małopolski przez ponad dwa tygodnie była bez prądu. Energetycy byli momentami bezsilni. Pod ciężarem lodu łamały się drzewa i linie energetyczne. Przewody wysokiego napięcia zwisały aż do ziemi. Mieszkańcy tamtych rejonów potrzebowali pomocy. Całkowicie zniszczone linie należało odbudować. W walce z klęską pomagali im między innymi piotrkowianie.