W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim znikają małe sklepy spożywcze, w ich miejsce powstają sieciówki. W naszych regionie jest ich ponad 110 z czego w samej stolicy powiatu 70.
Województwo łódzkie, z dynamicznie rozwijającą się Łodzią na czele, staje się jednym z najciekawszych rynków nieruchomości w Polsce. Rosnąca liczba nowych inwestycji deweloperskich przyciąga zarówno inwestorów, jak i osoby poszukujące nowego miejsca do życia. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym w tym regionie to nie tylko możliwość zamieszkania w nowoczesnych budynkach, ale także korzystna inwestycja w przyszłość.
Powstanie długo oczekiwane przez mieszkańców piotrkowskiej Szczekanicy przejście dla pieszych na Wojska Polskiego w pobliżu marketu DINO. Mieszkańcy Szczekanicy przez 6 lat zabiegali przy wsparciu Rady Osiedla o taką inwestycję.
Odnowione kamienice, wyremontowane ulice, nowe miejsca do rekreacji, przestrzeń przyjazna sztuce i kulturze, więcej zieleni. Samorząd województwa chce, aby mieszkańcy miast w Łódzkiem odzyskali tereny dziś zrujnowane i zapomniane. 10 października ruszył nabór w konkursie na projekty rewitalizacji miast w regionie. Pula wynosi 170 milionów.
Odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 Łódź – Kozenin. Tym razem przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad przyjechali do Będkowa w powiecie tomaszowskim. Atmosfera była bardzo gorąca. Mieszkańcy nie zgadzają się bowiem na budowę drogi na ich terenie. Odśpiewali nawet „Rotę”.
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w czwartek około 15.30 na DK74 między Piotrkowem a Bełchatowem. W Gomulinie zderzyły się dwa samochody osobowe oraz ciężarówka.
Młodzi piłkarze sulejowskiego Skalnika wygrali bilety na sobotni mecz Polska-Portugalia. Wszystko za sprawą zajęcia drugiego miejsca w III Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Nożnej 10-latków "Wakacje z Piłką – Szukamy Piłkarskich Janków".
O podróżach, autostopie, Japonii, języku japońskim, pracy w korporacji, ludziach, zwyczajach, jedzeniu i mieście, którego nie ma, z Piotrem Milewskim rozmawiał w czwartek w Mediatece Krzysztof Żołądek.
Mieszkańcy osiedla Wierzeje wybrali Radę Osiedla na kolejną kadencję. W spotkaniu uczestniczyło prawie 90 osób. Byli też prezydent Juliusz Wiernicki oraz wiceprezydent Krystyna Czechowska, wieloletnia przewodnicząca tej rady osiedla.
- Czytanie aktów urzędowych powinno być przedmiotem obowiązkowym w szkole średniej – przekonywał prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca, na seminarium zachęcającym do sięgania po fundusze europejskie i kierowanie ich do wszystkich grup społecznych. - Otwierajmy się na ludzi, którzy chcą nam pomóc – dodawał podczas wykładu motywacyjnego Jan Mela, podróżnik odkrywający świat mimo swojej niepełnosprawności.