Służby prawne Wojewody Łódzkiego zakwestionowały uchwałę o piotrkowskim budżecie obywatelskim. Urząd Wojewódzki zgłosił zastrzeżenia co do uprawnienia udziału w konsultacjach osób, które ukończyły 16 lat.
Do Urzędu Miasta w Piotrkowie wpłynął projekt budowy w parku Poniatowskiego tężni solankowej. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Wnioskującym w imieniu grupy mieszkańców jest radna Marlena Wężyk-Głowacka.
W sobotę (15 kwietnia) rusza kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji piotrkowianie będą mogli składać do końca maja.
Chodzi oczywiście o nos prezydenta miasta. Opozycja najpierw wylała wszystkie swoje żale, jednak po dwóch godzinach dyskusji większość radnych podniosło ręce za zmianami w budżecie miasta, bo właśnie po to zwołana została w środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
W porządku obrad niemal każdej sesji Rady Miasta Piotrkowa znajduje się punkt o zmianach w budżecie. Tym razem projektu nie udało się przegłosować, bo koalicja prezydenta Krzysztofa Chojniaka straciła większość.
Na inwestycje wydadzą w tym roku około 7,5 mln zł. Ponad 2 mln trafi na drogi (i to nie tylko te gminne, ale i powiatowe). Będą termomodernizować budynki komunalne i budynki użyteczności publicznej, budować kolejne kompleksy sportowe i dwa nowe domy ludowe. Ale to dopiero wstępny plan, który na bieżąco uzupełniany będzie o te projekty, które będą miały szansę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Dwóm radnym nie podobają się niektóre procedury przy inwestycjach w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Zaskarżyli go więc do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Sulejowscy radni uchwalili budżet na 2017 rok. Obrady odbyły się w poniedziałek 23 stycznia.
Władze gminy dalej chcą inwestować w infrastrukturę i oświatę. Ostatnia sesja w tym roku odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. - Jest to kolejny budżet prorozwojowy i cieszę się, że został przyjęty jednogłośnie - mówił po głosowaniu wójt Marceli Piekarek.
Radni Wolborza przyjęli budżet na 2017 rok. Budżet rekordowy, bo 7,6 mln zł przeznaczono na inwestycję.