„Dbaj o swoje bezpieczeństwo - śmierci nie wyprzedzisz” - pod takim hasłem we wtorek, 3 marca odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu Dzień Profilaktyki, którego gościem specjalnym była wokalistka Monika Kuszyńska.
Aby poprawić świadomość mieszkańców naszego miasta i powiatu w zakresie bezpieczeństwa, przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi Krwinka powstała Społeczna Akademia Bezpieczeństwa.
Kolejne wspólnoty mieszkaniowe w Piotrkowie rezygnują z użytkowania piecyków gazowych na rzecz ciepłej wody z sieci miejskiej. To wprawdzie nieco droższy sposób, ale zdecydowanie wygodniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy.
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros kupił dla mieszkańców gminy opaski odblaskowe.
Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi czy innych zdarzeniach, mogących zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu, od 1 stycznia 2015 roku będziemy mogli zobaczyć w telefonach komórkowych (smartfonach) i na ekranie telewizorów. Umożliwi to Regionalny System Ostrzegania (RSO).
Pożary, okaleczenia rąk, twarzy – to konsekwencje niewłaściwego obchodzenia się z fajerwerkami. Warto też pamiętać, że nie zawsze wolno używać środków pirotechnicznych.
W ciągu czterech dni policyjnych działań Bezpieczne Święta 2014 (24 - 27 grudnia) na terenie województwa łódzkiego doszło do 28 wypadków drogowych, w których rannych zostało 35 osób, a jedna poniosła śmierć. Policjanci zatrzymali 35 kierujących w stanie nietrzeźwości i 8 po użyciu alkoholu.
Na skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego i Źródlanej w Piotrkowie nie jest bezpiecznie – tak twierdzą mieszkańcy, tak twierdzi radny Jan Dziemdziora, który po raz kolejny apelował do urzędników o reakcję.
Młodzież mieszkająca w internacie przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Bujnach brała udział w ćwiczeniach symulacyjnych zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Uczniowie pozorowali ofiary wypadku.
Czy problemy prawne Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie wreszcie się zakończą?