W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Rozstrzygnięto również konkursy w których najwięcej nagród zdobyli seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Bożena Gęgotek (zdjęcie pojedyncze), natomiast II miejsce Barbara Ałaszewska (cykl fotografii). Wyróżnienia otrzymali: Róża Lesińska (fotografia), Teresa Ulcyfer (gobelin) oraz Roma Ogrodniczak i Ryszard Urban (malarstwo).
Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne sterowanie ciepłem w zależności od potrzeb. Komfortowe warunki zapewni nowoczesny system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.
Artur Ostrowski, kandydat SLD na radnego do Sejmiku Województwa Łódzkiego, od 20 lat należy do grona najaktywniejszych polityków naszego regionu. Doświadczenie polityczne, parlamentarne i samorządowe zdobywał będąc posłem, wicewojewodą łódzkim i radnym miejskim w Piotrkowie.
Wizytą grupy seniorów z Piotrkowa Trybunalskiego w Przedborzu, Łódzki Dom Kultury zakończył tegoroczny cykl plenerów artystycznych „Przystanek 60+” na który składały się m.in. warsztaty z gobelinu, fotografii oraz malarstwa.
Pierwsze Obiady Czwartkowe zainicjował książę Adam Czartoryski na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego na wzór spotkań literackich jakie znał z Paryża, gdzie często przebywał wraz z rodziną. Spotkania te odbywały się raz w tygodniu, właśnie we czwartek i służyły nawiązaniu kontaktów z artystami, politykami i filozofami. Przeszły do historii, ponieważ stanowiły centrum kultury i niejako radę polityczną dla państwa. Do tej tradycji niejako odwołuje się firma Philipiak.
Kabaret Hrabi, Olga Lipińska, Formacja Chatelet, Krzysztof Jaślar – jak zwykle nie zabraknie gwiazd na kolejnych już 16-tych Trybunałach Uśmiechu, które odbędą się w dniach 18-21 października w Piotrkowie.
W tym roku przypada XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki. Z tej okazji organizatorzy postanowili rozszerzyć to wydarzenie i zaprosić artystów z całego świata do Piotrkowa, także we wrześniu.
Piotrowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła kolejny oddział. "Tęcza", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z zaburzeniami zachowania lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje nie tylko miejsce do nauki, ale też do zabawy i integracji z rówieśnikami.
Łódzki Dom Kultury tym razem stawia na seniorów. Tylko do końca roku w ramach Przystanku 60+ zostanie zorganizowanych dziesięć plenerów artystycznych w siedmiu parkach krajobrazowych województwa łódzkiego oraz cztery plenery miejskie w przestrzeni miejskiej, w takich miejscowościach jak: Tum, Nieborów, Wieluń oraz Piotrków Trybunalski. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Z dymów I wojny światowej zaczyna się wyłaniać niepodległa Polska. Od pierwszych dni w walce o Niepodległą najwięcej zasług przy tworzeniu rządu i zrębów przyszłego parlamentu odegrali socjaliści spod sztandarów Polskiej Partii Socjalistycznej.