Artykuły do tagu: artysta

Piotrkowianin gwiazdą telewizyjnego show
Piotrkowianin Marcin Januszkiewicz będzie jedną z gwiazd najnowszej edycji programu telewizyjnego Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Show będzie można oglądać na antenie telewizji Polsat.
ODA zaprasza na wernisaż wystawy „Obraz zjawisk”
Wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Pauliny Żuk odbędzie się w piątek (25 czerwca) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Obraz zjawisk”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00.
Nie żyje Jerzy Korczak-Ziołkowski
Zmarł piotrkowski artysta Jerzy Korczak-Ziołkowski. Tę smutną informację przekazali przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Twórca miał 82 lata.
Baranovski wydał debiutancki album
Wojtek Baranowski, artysta od lat związany z Piotrkowem, 25 października wydał swój debiutancki album. Płyta "Zbiór" zawiera 10 różnorodnych kompozycji, a wszystkie są przebojowe i zaśpiewane po polsku.
21.02.2019 11:43
Artystyczne ferie w ODA
W drugim tygodniu ferii w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w świat malarstwa impresjonistycznego przez ukraińskiego artystę plastyka Włodzimierza Bobryka.
Stanisław Milewski nie żyje. Piotrkowski rzeźbiarz zginął w wypadku
Stanisław Milewski, piotrkowski artysta rzeźbiarz zginął w niedzielę w wypadku samochodowym, do którego doszło na DK 57 w miejscowości Oględa w powiecie przasnyskim. Artysta miał 74 lata.
- Kiedy byłem mały bardzo dużo rysowałem, nawet patykiem na ziemi. Nieraz przyjaciele z klasy prosili mnie, bym rysował na tablicy z profilu Niemca w hełmie - mówił na antenie Strefy FM Jerzy Korczak-Ziołkowski, laureat Złotej Wieży Trybunalskiej.
Jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów - Jarosław Śmietana - wystąpi na piotrkowskiej scenie Sky przy ulicy Rycerskiej.
Marcin Januszkiewicz z Piotrkowa (ubiegłoroczny absolwent Akademii Teatralnej, aktor Teatru Współczesnego) jako pierwszy mężczyzna w historii konkursu wygrał 14. edycję “Pamiętamy o Osieckiej”.
Dziś rano na murze starego piotrkowskiego aresztu, znajdującego się przy ulicy Wojska Polskiego pojawił się napis „Tęsknię za tobą Żydzie” - próbowaliśmy się dowiedzieć jak jest jego geneza i w jakim celu został wykonany.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat