Advertisement

Artykuły do tagu: artysta

ODA zaprasza na wernisaż wystawy „Obraz zjawisk”
Wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Pauliny Żuk odbędzie się w piątek (25 czerwca) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Obraz zjawisk”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00.
Nie żyje Jerzy Korczak-Ziołkowski
Zmarł piotrkowski artysta Jerzy Korczak-Ziołkowski. Tę smutną informację przekazali przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Twórca miał 82 lata.
Baranovski wydał debiutancki album
Wojtek Baranowski, artysta od lat związany z Piotrkowem, 25 października wydał swój debiutancki album. Płyta "Zbiór" zawiera 10 różnorodnych kompozycji, a wszystkie są przebojowe i zaśpiewane po polsku.
21.02.2019 11:43
Artystyczne ferie w ODA
W drugim tygodniu ferii w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w świat malarstwa impresjonistycznego przez ukraińskiego artystę plastyka Włodzimierza Bobryka.
Stanisław Milewski nie żyje. Piotrkowski rzeźbiarz zginął w wypadku
Stanisław Milewski, piotrkowski artysta rzeźbiarz zginął w niedzielę w wypadku samochodowym, do którego doszło na DK 57 w miejscowości Oględa w powiecie przasnyskim. Artysta miał 74 lata.
- Kiedy byłem mały bardzo dużo rysowałem, nawet patykiem na ziemi. Nieraz przyjaciele z klasy prosili mnie, bym rysował na tablicy z profilu Niemca w hełmie - mówił na antenie Strefy FM Jerzy Korczak-Ziołkowski, laureat Złotej Wieży Trybunalskiej.
Jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów - Jarosław Śmietana - wystąpi na piotrkowskiej scenie Sky przy ulicy Rycerskiej.
Marcin Januszkiewicz z Piotrkowa (ubiegłoroczny absolwent Akademii Teatralnej, aktor Teatru Współczesnego) jako pierwszy mężczyzna w historii konkursu wygrał 14. edycję “Pamiętamy o Osieckiej”.
Dziś rano na murze starego piotrkowskiego aresztu, znajdującego się przy ulicy Wojska Polskiego pojawił się napis „Tęsknię za tobą Żydzie” - próbowaliśmy się dowiedzieć jak jest jego geneza i w jakim celu został wykonany.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat