31 mieszkań dla piotrkowian powstanie w nowej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. To kolejna inwestycja w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.
24 marca (w sobotę) Sulejowski Park Krajobrazowy Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy organizuje spotkanie dla wszystkich miłośników sów. Podczas sobotniej nocy będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat nocnych ptaków, ale także wraz z przewodnikami udać się na ich poszukiwania. Spotkanie odbędzie się w Moszczenicy przy ulicy Piotrkowskiej 106.
Stowarzyszenie Simare Edukacja przez Sztukę, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz miasto Piotrków Trybunalski zapraszają na I otwarty turniej Cheerleaders w Piotrkowie Trybunalskim, który odbędzie się 24 marca 2018 roku o godzinie 14.00. W imprezie udział wezmą drużyny z całej Polski, które zawalczą o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).
Młode reprezentantki Piotrcovii wzięły udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek "Wszyscy grają w ręczna", który odbył się w Kraśniku. Piotrkowianki zajęły tam ostatecznie czwarte miejsce. Nie wynik był jednak najważniejszy, lecz zdobyte doświadczenie.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie zmienił sposób wypłacania świadczeń i zasiłków. Od lutego 2018 roku nie można już wypłacić pieniędzy w kasach przy ulicy Próchnika 34 czy ulicy Sienkiewicza 16. Osoby, które nie posiadają rachunków bankowych, wszystkie świadczenia muszą pobierać w formie tzw. kart przedpłaconych.
Stoły pełne wielkanocnych przysmaków, wyroby rękodzielnicze oraz występy artystyczne - wszystko to przygotowano w ramach koszyczka wielkanocnego w Czarnocinie.
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
Kilka dni temu Górnik Zabrze wyeliminował Piotrkowianina z Pucharu Polski, w sobotę piotrkowianie zrewanżowali się, wygrywając w Zabrzu 28:27 (16:16). To jedna z największych niespodzianek 27. kolejki PGNiG Superligi. Dzięki temu zwycięstwu zespół Dmytro Zinchuka nadal ma szansę na awans do fazy play-off.
Mieszkańcy ul. Kochanowskiego w Piotrkowie domagają się budowy parkingu, ale Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie ma na to pieniędzy. Jak twierdzą piotrkowianie, obecna organizacja ruchu naraża ich na mandaty za złe parkowanie.