Po wielu tygodniach wreszcie można dodzwonić się do budynków Urzędów Miasta przy Pasażu Rudowskiego i Szkolnej. Systematycznie mają być wznawiane połączenia w kolejnych jednostkach podlegających magistratowi.
Trwają prace przy zabytkowym parku w Parzniewicach. Już niebawem stanie się on prawdziwą „perłą województwa”. Gmina Wola Krzysztoporska dostała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Pomysły na sensowne wykorzystanie nieczynnej od dziesiątków lat piotrkowskiej wieży ciśnień pojawiają się regularnie co kilka lat. I tak jak się pojawiają, tak i znikają. Do czasu, kiedy komuś nowy (stary) pomysł nie wpadnie do głowy.
Każdy, kto wcześniej zarezerwował sobie miejsce mógł w niedzielne popołudnie skorzystać z możliwości odbycia podróży "Bryczką po Trakcie". Pasażerowie, którzy wybrali się na przejażdżkę mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa z perspektywy XIX-wiecznej taksówki.
Groził swoim ofiarom pozbawieniem życia. Zastraszał pracowników sklepów w Radomsku i groził zdemolowaniem lokali, jeśli właściciele nie zapłacą haraczu. Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze i groźby karalne.
Koszykarski konkurs rzutów za trzy dla dorosłych, rzut piłką lekarską, żonglerka, hula-hop i wiele innych sportowych atrakcji oraz nagrody dla najlepszych czekają na uczestników wakacyjnej spartakiady, która już 28 lipca w Woli Krzysztoporskiej.
Piotrkowscy ultramaratończycy przełamują kolejne granice, tym razem jeden z członków piotrkowskiego Fudu&Co. Sport Team, Kamil Dziubecki pokonał trasę o długości aż...240 km podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju. Zajęło mu to kilkadziesiąt godzin, a dokładnie 51:33:04. W tej imprezie wystartowali też inni piotrkowianie.
Należy zauważyć, że podczas rewolucji 1905 roku pierwszy raz (po powstaniu styczniowym) uczyniono wyraźny i wymowny krok w kierunku wskrzeszenia koncepcji walki zbrojnej z caratem w celu odzyskania niepodległości.
W tym roku Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim świętuje 80-lecie istnienia. W jubileusz ten doskonale wpisało się IV Piotrkowskie Święto Miodu. W Rynku Trybunalskim pojawili się właściciele pasiek z regionu, ale również zespoły, które zaprezentowały swój dorobek artystyczny.
Członkowie Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim skojarzyli pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Kibice będą mogli obejrzeć sześć pojedynków. W pierwszym spotkaniu piłkarze AKP forBET Pogrom Radomsko zmierzą się z VIS Gidle. Ten mecz rozpocznie się 5 sierpnia o godzinie 13:00 na boisku przy Kościuszki w Radomsku.