Przy kramach ustawionych na piotrkowskiej Starówce można było znaleźć różnego rodzaju miody w tradycyjnej postaci, figurki i świece wykonane z wosku, a także miody pitne. Aby jednak wszystkie te produkty powstały, potrzebne jest profesjonalne wyposażenie pasieki. - Chcemy pokazać ludziom jak miód jest produkowany przez pszczoły. Praca w pasiece wymaga wielu czynności, które pszczelarz musi wykonać, by miód wydobyć. Mamy tutaj miodarki, stoły do odsklepiania, no i oczywiście ule - powiedział nam Marcin Jończyk, właściciel sklepu ogrodniczo-pszczelarskiego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się woskowe figurki, o których opowiedział nam właściciel pasieki we Włodzimierzowie: - Wosk stworzony przez pszczołę musimy najpierw przetopić i oczyścić. Kiedy już to zrobimy, możemy zacząć odlewać figurki w gotowych silikonowych formach. Mniej więcej godzinę należy odczekać, by wosk zdążył zastygnąć. Wtedy wyjmujemy z formy produkt, który jest gotowy do sprzedaży.
Również przy stanowisku z miodami pitnymi ruch był spory. - Mamy wiele szlachetnych trunków. Polecamy "dwójniaki", "trójniaki, "półtoraki". Takie produkty są podawane w przeróżny sposób. Mamy miody pitne w tzw. glinkach, ale również w tradycyjnym szkle - wyjaśniała gospodyni kramu, reprezentująca pasiekę w Łazisku w powiecie tomaszowskim.
Poza pszczelarzami w Rynku Trybunalskim swój artystyczny dorobek zaprezentowały lokalne zespoły. Specjalnie na tę okazję swoje programy zaprezentowały: Miejska Orkiestra Dęta, kapela Tkacze, Grabiczanie, Pasjonatki, Koraliki oraz Zespół Nad Wolbórką.
Imprezę na Starówce poprzedziła msza święta w intencji pszczelarzy oraz wykład pt. "Właściwości lecznicze pierzgi".