W idealnym stanie oddano go do użytku ponad rok temu. Dziś niewiele pozostało z tamtego widoku. Brakuje klamek w drzwiach, zniszczone są włączniki od światła, ściany ozdobione napisami z krwi i farby, mnóstwo śmieci, mimo codziennej pracy sprzątaczki, i powybijane szyby. Libacje na klatce schodowej nie są tu rzadkością. Mowa o komunalnym bloku przy ulicy Iwaszkiewicza. Większość mieszkańców ma już dość mieszkania w takich warunkach.
Blok przy ulicy Iwaszkiewicza zaadaptowany został do celów mieszkaniowych po ówczesnym akademiku. Jest lokalem komunalnym. Wyremontowany i oddany do użytku został w lutym ubiegłego roku. Przyszli mieszkańcy tego miejsca z tzw. listy oczekujących cieszyli się z nowego, atrakcyjnego lokum. Niektórzy jednak szybko się rozczarowali. Zaskoczeni "różnorodnością" stylu życia niektórych mieszkańców, mają dość tego miejsca.
Władze miasta oraz inwestor Fokus Park wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać problemy komunikacyjne, które narastają wraz z rozpoczęciem kolejnej budowy w okolicach ul. Modrzewskiego.
Przeciwko budowie kasyna i dyskoteki na działce po hucie szkła "Kara" protestują nie tylko przedsiębiorcy, którzy mają być sąsiadami tego przybytku, ale również mieszkańcy przyległych ulic.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami urodziła się maleńka, śliczna dziewczynka. Była tak mała, że mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Ważyła 600 gramów i mierzyła 33 centymetry. Jej rodzice nadali jej imię Calineczka.Tak naprawdę dziewczynka ma na imię Natalia, urodziła się trzy lata temu i do niedawna mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim. Radość, płacz, strach, śmiech. Takie emocje towarzyszyły rodzicom Natalki, kiedy przyszła na świat. Poród w 24. tygodniu ciąży był konieczny, a zespół lekarzy ratował nie tylko dziecko, ale również i matkę. Każda bajka kończy się dobrze.
Na terenie po dawnej Hucie Szkła "Kara" w Piotrkowie powstanie ogromny kompleks rozrywkowy, którego częścią będzie kasyno.
Od przybytku głowa nie boli, ale czy wytrzyma to portfel piotrkowian? Mają się czego bać, bo zgodnie z zapowiedziami inwestorów, w mieście w ciągu dwóch lat zostaną otwarte dwa wielkie centra handlowe, trzecie "się planuje", a kolejna galeria już podaje datę otwarcia.
W czasie tegorocznych obchodów Dni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, 7 i 8 czerwca odbędzie się druga edycja Jarmarku Trybunalskiego. Rzemieślnicy, twórcy ludowi i kolekcjonerzy niemal z całej Polski zaprezentują mieszkańcom Piotrkowa swoje wyroby.
Pani Halina przeszła chorobę, która mogła odebrać jej motywację do życia. Stawiła jednak jej czoła, a przy tym utworzyła stowarzyszenie dla kobiet dotkniętych rakiem piersi. Najchętniej mówi o tym, ile siły daje jej kontakt ze wspaniałymi koleżankami. I ludźmi dobrej woli – w ogóle.
Z założycielką i prezesem piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek “Kamilki”, Haliną Meckier, rozmawia Anna Warych.
Premier przyznaje się dziennikarzom do palenia marihuany, a prezydent - na potrzeby tabloidu - obściskuje się z żoną. Były szef rządu tańczył na studniówce, kopał piłkę i lepił bałwana. Po co? Aby pokazać swoją inną, bardziej „ludzką” twarz – czytaj: zdobyć głosy wyborców. Sprawdziliśmy, jak o swój wizerunek dbają czołowi piotrkowscy politycy.
Chcąc być politykiem, nie wystarczy być sobą.
Blisko 100 tysięcy złotych będzie kosztowało odmulenie stawu w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego. Pierwszy przetarg został unieważniony i dopiero w drugim postępowaniu udało się wyłonić wykonawcę prac.