Artykuły do tagu: angielski

13 sposobów na to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego
Chcąc studiować na anglojęzycznej uczelni bądź pracować w jednej z zagranicznych placówek dyplomatycznych musisz biegle władać językiem angielskim. Nauka języka obcego jest pewnym procesem, którego czas trwania zależy w dużej mierze od sposobu uczenia się. Stosując pewne metody i zasady, możemy znacznie przyspieszyć cykl nauki angielskiego, a tym samym szybciej zacząć mówić i pisać po angielsku. Dlaczego należy uczyć się angielskiego? Ile zajmuje opanowanie podstaw języka angielskiego? Jakie są popularne techniki nauki języka angielskiego? Jak postępować, aby nie stracić motywacji w trakcie nauki?
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 66% punktów z polskiego i 53% z matematyki
Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 66% punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 53% – podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Maturzyści już po języku obcym
Maturzyści są już po drugim egzaminie. W porównaniu z ubiegłymi latami CKE dokonało zmiany w harmonogramie. Dotychczas podczas drugiego dnia matur uczniowie zmagali się z matematyką. Tym razem najpierw podeszli do języka obcego.
Język angielski online - dlaczego warto się zapisać?
Każdy wie jak ważna, jest znajomość języka w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu mamy możliwość porozumiewania się w innym kraju. Jeżeli nie umiemy porozumiewać się w tym języki, warto iść na lekcje. Jeżeli nie mamy możliwości nauki stacjonarnej, dostępna jest nauka angielskiego online. Decydując się na kurs, zwiększysz swoje możliwości nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku pracy. Sprawdź, jakie zalety mają kursy angielskiego online.
Angielski dla Oliwiera nie ma tajemnic
Oliwier Bedka, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej Villa Bambini nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
Certyfikaty C1 i C2 z języka angielskiego
Osiągnięcie poziomu C1 lub nawet C2 to ostateczny cel wielu osób, które uczą się języka angielskiego. Niestety, w przeciwieństwie do niższych poziomów, kiedy postępy w nauce przychodzą szybciej i są bardziej zauważalne, przejście z poziomu B2 na C1 wymaga sporo czasu i wysiłku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, aby osiągnąć poziom C1/C2 w języku angielskim.
Język angielski dla dzieci - kiedy zacząć naukę i jaką metodę wybrać?
Konieczność porozumiewania się w języku angielskim dotyczy już nie tylko sfery zawodowej pracowników dużych korporacji. Za sprawą możliwości swobodnego poruszania się po całym świecie, z osobami mówiącymi w tym języku można się spotkać na każdym kroku. Z tego powodu język angielski dla dzieci stał się obiektem zainteresowania wielu rodziców.
W Łodzi nauczysz się angielskiego, nie wychodząc z domu
Szukając informacji na temat nauki języków obcych w Łodzi i okolicach, możemy także natrafić na ciekawe statystyki i badania, które pokazują, w jakim kierunku idą współczesne trendy w nauczaniu. Okazuje się, że nie tylko chcemy uczyć się języków obcych, ale również zależy nam na szybkiej i łatwej nauce, którą możemy podjąć, nie wychodząc z domu. Dane te łączą się także z informacjami na temat rynku pracy i zapotrzebowaniem w różnych branżach na pracowników mówiących po angielsku. Jak wygląda nauka angielskiego w Łodzi i jak łączy się ona z karierą zawodową? O tym w poniższym tekście.
Gdzie znaleźć kursy angielskiego online?
Język angielski w dzisiejszych czasach stał się międzynarodowym językiem, w którym to bez problemu można porozumieć się w większości krajów na świecie.
Przedszkolaki zaśpiewały po angielsku
Festiwal wiersza i piosenki angielskiej zorganizowano w piątek w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Happy Kids w Piotrkowie. Do udziału zaangażowało się 8 prywatnych przedszkoli i jedno samorządowe. Mali artyści, w dwuosobowych zespołach, prezentowały wybrany utwór w języku angielskim. Na scenie nie zabrakło niecodziennych strojów i ciekawych choreografii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat