Advertisement

Artykuły do tagu: amatorzy

Zakończyły się, organizowane przez piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Ostatnia kolejka przyniosła odpowiedzi na kilka pytań.
Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek znamy już zwycięzcę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Barwil-Omega rozgromił w zaległym meczu Rubikę aż 6:1, a w następnym spotkaniu zremisował 1:1 z PEUK-Roką. Te rezultaty dały tej drużynie kolejny tytuł mistrzowski.
Czy można wygrać 7:0, a następnie przegrać aż 0:5? Okazuje się, że można. Taką huśtawkę formy zademonstrowali na przestrzeni tygodnia piłkarze PEUK-Roki. W poprzedniej kolejce rozgromili 7:0 zespół Browarów, aby w następnym meczu ulec Drewmalowi 0:5.
Kilka niespodziewanych rozstrzygnięć zanotowano w 15. kolejce ALPN. Swój mecz przegrał lider - Barwil-Omega, który po zaciętej walce uległ Starówce 2:3. Na trzecie miejsce spadł w tabeli zespół Haftiny. Dotychczasowy wicelider przegrał z Drewmalem 3:1. Wysokie zwycięstwo odniósł PEUK-Roka. W meczu z Browarami wynik mógł być nawet dwucyfrowy, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Dariusz Rutkowski, który zapobiegł wyższej porażce.
Najciekawszym meczem 13 kolejki spotkań w pierwszej lidze był mecz na szczycie. Barwil-Omega wygrał z Graminexem 3:0 i zrobił duży krok w kierunku kolejnego tytułu mistrzowskiego. Bardzo ważne trzy punkty zainkasowała także Haftina, która pokonała Rubikę. W drugiej lidze, w spotkaniu drużyn z czołówki, FC Bermud zremisował ze SportShopem 2:2 i utrzymał prowadzenie w tabeli. W walce o awans liczą się także: D&D i Zetesem.
Włodzimierz Robaszek, "etatowy" król strzelców Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej powrócił na fotel lidera wśród snajperów. W meczu z Callą strzelił dwa gole, a jego zespół wygrał 4:0. Zwycięstwo odniósł także Graminex, który pokonał Browary 5:1. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Graminexu awansowała na drugie miejsce.
W 11. kolejce rozgrywek piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej doszło do meczu na szczycie. Niepokonany dotychczas zespół Barwilu-Omegi zmierzył się z Haftiną. Po pierwszym kwadransie gry wydawało się, że lider wygra. W Haftinie gra jednak skuteczny Rafał Sobierski. Jego dwa celne strzały plus trafienie Rafała Michalskiego dało wiceliderowi zwycięstwo 3:2.
Zainuagurowali rundę rewanżową piłkarze-amatorzy, występujący w lidze organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. W pierwszej, wiosennej kolejce łatwe zwycięstwa odnieśli liderzy rozgrywek. Barwil-Omega rozgromił Drewmal aż 5:1, zaś FC Bermud pokonał Podmiejską 3:0. W pierwszej lidze niespodzianką jest wysoka wygrana Starówki nad Rubiką. Ostatni zespół w tabeli zwyciężył swojego rywala 3:0 i tym samym znacznie zwiększył swoje szanse na utrzymanie w lidze. Kolejna runda spotkań zostanie rozegrana 1 maja.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat