Advertisement

Artykuły do tagu: ZiOM

Dodatkowe utrudnienia na budowanej A1. Kierowcy, bądźcie ostrożni!
W czwartek 6 sierpnia kierowcy jadący budowaną autostradą A1 muszę liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Wykonawca robót w kilku miejscach będzie odnawiał oznakowanie poziome.
ZDiUM maluje przejścia dla pieszych
Przejścia dla pieszych w Piotrkowie są po sezonie zimowym do odmalowania. W wielu miejscach "zebry" są już niewidoczne. Dwa z takich mało widocznych przejść znajdują się na niedawno wyremontowanej ulicy Dmowskiego. O tym, że są tu pasy informują już tylko znaki drogowe.
23.07.2019 13:16
Zalew Sulejowski wysycha
Coraz niższy poziom wody w Zalewie Sulejowskim i rzece Pilicy. Wynika to z niekorzystnej sytuacji hydrologiczno-metereologicznej zarówno w kraju jak i naszym regionie - mówi Urszula Tomoń, rzecznik prasowy spółki Wody Polskie.
31.03.2016 09:33
ZiOM jednak wygrał
Dokładnie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że piotrkowska firma ZiOM prawdopodobnie straci kontrakt na sprzątanie miasta. Dziś już wiadomo, kto od kwietnia będzie sprzątał ulice Piotrkowa Trybunalskiego.
ZiOM straci kontrakt na sprzątanie miasta?
Piotrkowska firma ZiOM prawdopodobnie straci kontrakt na sprzątanie miasta - dowiedziało się Radio Strefa FM. Aktualna umowa na utrzymanie czystości w Piotrkowie upływa z końcem marca. Dlatego ogłoszono przetarg, w którym wprawdzie ZiOM wystartował, przetarg jednak przegrał i będzie prawdopodobnie musiał pożegnać się z kontraktem. Mikołaj Chmielewski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nie chciał potwierdzić tych informacji.
Piotrkowskie chodniki zimą: nieodśnieżone i śliskie
Stan piotrkowskich chodników w trakcie zimy pozostawia wiele do życzenia. Zmarznięty i śliski śnieg, błoto pośniegowe, nieodśnieżone przejścia dla pieszych, to tylko nieliczne z przykładów.
Polak zadowolony - zbadano poziom naszego zadowolenia z życia
Studenci i uczniowie są najbardziej zadowoleni z życia w Polsce. Aż 87% osób w tej grupie deklarowało zadowolenie z życia (ogólnie). Najmniej zadowolonymi Polakami są renciści (56%) i osoby bezrobotne (64%). Tak wynika z badania spójności społecznej GUS.
Dlaczego liście zalegają na ulicach?
Mieszkańcy Piotrkowa mają uwagi dotyczące utrzymania czystości na miejskich drogach. Szczególne zdziwienie wzbudzają panowie, którzy specjalnym urządzeniem przedmuchują liście z chodnika na ulicę.
Miasto chce samodzielnie czyścić Rynek Trybunalski. Potrzebna super maszyna...
366 tys. zł urzędnicy chcą przeznaczyć na super maszynę – nie tylko sprzątającą, ale również myjącą miasto. Po co, skoro oczyszczaniem Piotrkowa zajmuje się prywatna firma Zieleń i Oczyszczanie Miasta, z którą 3-letnia umowa jeszcze obowiązuje?
Weź udział w zbiórce dla Pogotowia Opiekuńczego
W piotrkowskim markecie REAL trwa zbiórka artykułów szkolnych i środków higienicznych dla Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat