Już w piątek sześć miejscowości w kraju uzyska prawa miejskie. Tym samym liczba miast wzrośnie do 903. Niestety jedyną miejscowością, która otrzymała odmowną odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jest Wolbórz.
To nie lada atrakcja dla kinomanów. W Gminnym Ośrodku Kultury w Wolborzu rozpoczyna się dziś trzydniowy Przegląd Filmów Krótkometrażowych.
Jej początki sięgają XII wieku. To w niej w 1410 roku modlił się król Władysław Jagiełło przed wyprawą na Grunwald. Kolegiata wolborska - bo o niej mowa - została wyremontowana.
Wolbórz nadal chce być miastem. Mimo negatywnej lipcowej decyzji MSWiA władze gminy nie rezygnują. W przyszłym roku do ministerstwa ma trafić kolejny wniosek, tym razem - zgodnie z sugestiami warszawskich urzędników - nieco poprawiony. Dla praw miejskich Wolbórz zdecydował się nawet wyrzec części gruntów rolnych, ponieważ to właśnie zbyt duża ich ilość w porównaniu z terenami zurbanizowanymi była powodem odmownej decyzji ministerstwa.
Jak wyglądało dawniej darcie pierza na wsi można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Polichnie (gmina Wolbórz). Tą starą tradycję pokażą panie z kół gospodyń wiejskich gminy.
Tradycyjna gonitwa świętego Huberta odbędzie się jutro na terenie malowniczego parku przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
- Postanowiłem, że nadal będziemy starać się o to, aby Wolbórz stał się miastem - przyznał wójt gminy Henryk Sęk.
Około 70 strażaków bierze udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł dziś po 4 nad ranem w magazynie chmielu w miejscowości Lubiatów w gminie Wolbórz.
Dziś rozpoczęły się prace drogowe związane z przebudową drogi powiatowej Baby-Wolbórz. Koszt inwestycji to prawie 4,5 miliona złotych.
23 sierpnia 2009 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszeniu obchodzili 90-lecie istnienia jednostki połączone z uroczystościami poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru.