Jeszcze w piątek lokatorzy z kamienicy przy al. 3 Maja będą mieć dostęp do wody. Czekali prawie pół roku.
Kamienica w centrum miasta. Lokatorzy od prawie 6 miesięcy (!) żyją bez wody. W kuchni, w ganku i w łazience - wszędzie stoją wielkie baniaki z wodą. Nie było klęski żywiołowej, Piotrkowa nie dotknęła susza, jednak nie wszyscy mogą korzystać z dobrodziejstw cywilizacji. Dlaczego?
Uchodźcy nie trafią do naszego miasta. W odpowiedzi na pismo wojewody, tutejszy piotrkowski magistrat nie wyraził zgody na przyjęcie obcokrajowców.
Jeśli Polska określi limity przyjęcia uchodźców z Syrii, to znajdzie się dla nich miejsce także w województwie łódzkim - powiedziała wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Według deklaracji do naszego kraju może trafić ponad 2 tysiące uchodźców.
Zboże już zebrane, ale zagrożeni są ci, którzy uprawiają kukurydzę i ziemniaki. Ziemia jest sucha jak pieprz i niewiele zmieniły burze, które przeszły w weekend również nad naszym regionem. Gdzie jest najgorzej?
Piotrków włącza się w ogólnopolską akcję wystawiania przed budynkami miski z wodą dla bezdomnych psów. Upały na pewno dadzą się we znaki czworonogom.
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad
Jest szansa, że w piątek wieczorem do wszystkich piotrkowskich osiedli dotrze ciepła woda. Wczoraj MZGK informował o awarii sieci ciepłowniczej, w efekcie czego część miasta zlokalizowana na wschód od torów kolejowych pozbawiona była dostaw.
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie poinformował, że w związku z awarią sieci ciepłowniczej zlokalizowanej na prywatnej posesji przy ul. Sienkiewicza, dostawy ciepła do odbiorców na wschód od torów PKP są wstrzymane.
W weekend w jeziorze Bugaj utonął 55-letni mężczyzna. To jednak nie jedyny śmiertelny wypadek, jaki wydarzył się nad wodą. 32-letni mężczyzna utonął w niedzielę w miejscowości Chociszew w powiecie tomaszowskim.