3 lutego w tomaszowskim Nu-Medzie będzie można przyjrzeć się urządzeniom, z którymi na co dzień pracują lekarze, ale też zrobić sobie badania.
- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Martwe zwierzęta niemal wysypywały się z przyczepy samochodu, który pojawił się w Piotrkowie w okolicach Placu Litewskiego. Zdjęcie, które to ukazuje, zamieścił na facebookowej grupie jeden z mieszkańców miasta. Polski Związek Łowiecki zapewnia jednak, że nie doszło do złamania prawa.
Nowy Rok przynosi ze sobą nie tylko nowe postanowienia i cele, ale też zmiany. Wśród takich zmian często są przemiany wewnętrzne oraz zewnętrzne - przemeblowania, remonty oraz drobne naprawy mieszkaniowe. A jakie mieszkanie bez nowej oryginalnej lampy? Racja, żadne. Kosztem oświetlenia można odświeżyć wnętrze, ale też nadać mu nowego znaczenia i zmienić wcześnie wybrany styl. Można wymienić główną lampę w salonie, a można pójść na całość i wymienić całe oświetlenie w domu lub mieszkaniu. Zobaczmy, jakie lampy będą popularne w tym roku.
W Łódzkim Domu Kultury dzieci i młodzież z województwa łódzkiego ponownie rozpoczęły przygodę z projektem "Lokomotywą po wiedzę". Tegoroczna edycja tego ekologiczno-artystycznego przedsięwzięcia edukacyjnego, obejmującego przeszło 100 spotkań i warsztatów między innymi z zakresu teatru i recyklingu, potrwa do 14 maja bieżącego roku. W uroczystej inauguracji projektu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Tymi słowami miłośnicy kąpieli w przerębli, którzy spotkali się w niedzielę na piotrkowskim Słoneczku, zachęcali wszystkich obserwatorów, aby przyłączyli się do nich i weszli do wody podczas drugiej edycji imprezy pod hasłem Wielkie Piotrkowskie Morsowanie.
Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu przyjęto ustawę wymierzoną przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Z 2 do 3 lat pozbawienia wolności wzrosną kary związane z zabijaniem zwierząt i znęcaniem się nad nimi. W przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem za kratki będzie można trafić nawet na 5 lat.
Ferie w Łódzkiem zaczynają się już w najbliższą sobotę. Jeśli zamierzacie wyjechać na narty za granicę, pamiętajcie o zabraniu ze sobą karty EKUZ i o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia – rachunki za zwiezienie toboganem ze stoku to koszt około 150 euro! Kartę EKUZ warto wyrobić jak najszybciej, tym bardziej, że kolejki w salach obsługi NFZ z dnia na dzień będą dłuższe. Tylko jednego dnia wydano w Łódzkiem aż 630 kart EKUZ.
W ostatnim czasie bardzo często poruszaną kwestią jest temat smogu, czyli skutku zanieczyszczonego powietrza. Normy jego stężenie zostały przekroczone w 2017 roku w Polsce nawet o 3000%. Najbardziej zanieczyszczonymi miastami w kraju są m.in. Żywiec, Pszczyna, Rybnik i Wodzisław Śląski. Nie tylko smog jest jednak pochodną zanieczyszczeń, istnieją inne skutki, które negatywnie wpływają na człowieka, zwierzęta i pozostałe elementy środowiska.