Advertisement

Wojewódzkie obchody Dnia Dziecka w Łódzkim Domu Kultury

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 29 maja 201838791
W Łódzkim Domu Kultury w sobotę 26 maja odbył się finał wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką, podczas którego wręczono nagrody uczestnikom 47. edycji konkursu recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”.

Ładuję galerię...

W samych eliminacjach gminnych i powiatowych do konkursu wzięło udział około 3000 dzieci z województwa łódzkiego, natomiast w finale zaprezentowało się 130 małych recytatorów w wieku 7-10 lat z całego regionu. Jak podkreślał Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK, największym sukcesem "Świerszczykowych wierszyków" od kilku lat jest udział dzieci z każdego powiatu regionu oraz pobudzenie w nich aktywności kulturalnej, a w szczególny sposób pasji do literatury.


Do Łodzi przyjechali mali artyści z całego regionu, aby wziąć udział w jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych konkursów recytatorskich organizowanych dla dzieci w Polsce. W wielkim finale nagrody Grand Prix otrzymali: Miłosz Wieteska, Miłosz Koźluk, Antonii Kapliński, Jan Tietz, Igor Gruchała oraz Wiktoria Gierulska.


Imprezie towarzyszyło również rozstrzygnięcie trzech konkursów plastycznych. W konkursie pn. „Mały Przyrodnik” Nagrodę Specjalną oraz Grand Prix otrzymał Szczepan Zjawiony z Mąkolic, którego praca będzie jednocześnie tłem plakatu przyszłorocznej edycji wydarzenia.
W konkursie na ilustrację do zbioru wierszyków przyrodniczych autorstwa Dariusza Staniszewskiego nagrody Grand Prix otrzymali: Nina Budner (Witonia), Maja Światłowska (Zelów), Natalia Węgrzyńska (Kodrąb), Jan Kapka (Popów Głowieński), Magdalena Olasik, Kacper Trzonka (Ujazd), Maria Głowacka, Zuzanna Chruściak (Stryków), Antoni Tomczuk, Maria Sadura, Dorota Przybył, Matylda Ryś (Wiśniowa Góra).


W konkursie plastycznym na ilustracje do bajki ekologicznej Dariusza Staniszewskiego „Grudka i Przyjaciele” nagrodę Grand Prix otrzymali: Roksana Skowrońska, Miłosz Wieteski oraz Kacper Lipiński ze Strykowa, Marcelina Pilarska ze Zgierza, Alicja Jazgar z Godzianowa oraz Kinga Sęk z Ujazdu.


Tegoroczny finał „Świerszczykowych wierszyków” obfitował w imprezy towarzyszące, poprzez które Łódzki Dom Kultury nawiązuje do obchodów Dnia Dziecka. Dzieci obejrzały m.in. spektakl Teatru Króla pt. „Przygody Zazdrosnego Liliputka” oraz uczestniczyły w spotkaniu z Wiesławą Stolarczyk „Oczami Dziecka Niewidomego”.

 

 

 

(materiały: ŁDK)

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kiedyr ~kiedyr (Gość)29.05.2018 14:08

Czy jest szansa na jakąś cykliczną broszurę ze zdjęciami ? Żeby było jak najwięcej zdjęć z cyklu "ile dobrego już zrobiłem".

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat