Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim mimo roku epidemicznego zachowuje swoją ciągłość, co wyróżnia piotrkowską inicjatywę na tle innych ośrodków w całym kraju. Tym razem w kościele św. Jacka i Doroty zgromadzi się jedynie kilka osób. Transmisję ze spotkania będzie można jednak śledzić w Internecie.
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego ponownie przejdą mężczyźni, którzy będą chcieli wspólnie modlić się na różańcu. XVIII edycja Męskiego Publicznego Różańca wystartuje w sobotę o 10:00.
Epidemia koronawirusa nie wystraszyła wiernych. Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z klasztoru ojców bernardynów w Piotrkowie i tradycyjnie przeszła ulicami Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza. Niewiele mniej wiernych było na procesji, która przeszła wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała o zasadach organizacji procesji Bożego Ciała oraz podjęła decyzję o nieprzedłużaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszy świętej w niedziele i święta.
Tegoroczna Niedziela Palmowa zdecydowanie różni się od wszystkich, w których uczestniczyliśmy dotychczas. Msze święte odprawiane są bez udziału wiernych, którzy transmisje z nich śledzą w telewizji lub internecie. Słowo do mieszkańców województwa łódzkiego skierował m.in. arcybiskup Grzegorz Ryś.
Po raz kolejny uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa Trybunalskiego. Wydarzenie organizowane jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
Liczy 5 osób i czynnie uczestniczy w życiu kościoła farnego w Piotrkowie. Rycerstwo św. Jakuba zabezpiecza uroczystości organizowane przez parafię oraz służy pomocą innym osobom. Obecni członkowie zachęcają kolejnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi rycerstwa.
Dzisiaj przypada święto Bożego Ciała. Tradycyjnie z tej okazji organizowane są procesje. Przy czterech ołtarzach polowych czytane są fragmenty Ewangelii.
Wielka Sobota to dzień, w który zgodnie z tradycją katolicy udają się do świątyń z wielkanocnymi koszyczkami, aby poświęcić pokarmy. Oprócz święcenia pokarmów, tego dnia adoruje się także Jezusa w Grobie Pańskim.
Mieszkańcy miasta i gminy Wolbórz uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej. Widowisko pasyjne przygotowała parafia św. Mikołaja Biskupa. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć.