Profilaktyka ratuje życie. Skorzystaj z bezpłatnych badań w bełchatowskim szpitalu. 8 grudnia w pawilonie A na parterze (ul. Czapliniecka 123) będzie można wykonać bezpłatne badania w kierunku wykrycia nowotworu piersi, nowotworu skóry i nowotworu tarczycy.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
Udało się ustabilizować stan zdrowia Moniki Wojnarowskiej z Piotrkowa Trybunalskiego. Pacjentka trafiła do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim. Do tego aby utrzymać się przy życiu potrzebowała codziennego przetaczania krwi i płytek. Obecnie stan kobiety pozwolił na przewiezienie jej do specjalistycznej placówki w Białymstoku.
Pilnie potrzebna jest krew oraz wsparcie finansowe dla Moniki Wojnarowskiej z Piotrkowa Trybunalskiego. U kobiety pół roku temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy żołądka. Obecnie lekarze w Polsce odmawiają dalszych działań, przez co rodzina stara się o uzyskanie pomocy w Niemczech. Kwota, która potrzebna jest na leczenie za granicą to 300 tys. zł. Apelujemy także o oddawanie krwi dla pani Moniki, można to zrobić w każdym punkcie krwiodawstwa, podając przy tym imię i nazwisko pacjentki oraz informację, że znajduje się w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ulicy Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim.
„Zapobiegaj i działaj z głową” to program profilaktyczny dotyczący wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Realizowany będzie przez 3 lata na terenie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Dotyczyć ma osób w wieku 40-65 lat.
Tylko 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne otrzymał Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie od Łódzkiego Oddziału NFZ, w nowej propozycji kontraktowej na IV kwartał 2017 r. i rok następny. Oznacza to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych. Można sobie wyobrazić jak bardzo wydłużą się kolejki.
Czy znikną liczniki zamontowane przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach? Jak wynika z wypowiedzi wiceministra infrastruktury, wkrótce może do tego dojść. Zdaniem Jerzego Szmita liczniki nie dość, że nie pomagają, to wzmagają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym... I na nic zdają się komentarze i apele zadowolonych z sekundników kierowców.
Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka oraz rodzice proszą o pomoc dla 9-letniego Patryka Wysmyka, który cierpi na zwojaka zarodkowego współczulnego z przerzutami do kości.
Żeby wypłacić pensje, musieli zwołać nadzwyczajną sesję rady powiatu piotrkowskiego. W piątek, 8 stycznia, radni spotkali się podczas nadprogramowej sesji, żeby przyjąć uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej kredytu bankowego.
Nie tylko celebryci wygrywają walkę z rakiem. Chorzy i zwycięzcy są wśród nas. Trudno sobie nawet wyobrazić, co czuje osoba, która słyszy tę diagnozę, a jeszcze trudniej spróbować wczuć się w sytuację chorego w trakcie walki z nią. Swoimi przeżyciami zdecydowali podzielić się z nami Ewa i Marek, mieszkańcy naszego miasta i regionu.