Artykuły do tagu: U

Nam wystarczy czarna szlaka
Mieszkańcy trzech ulic os. Wierzeje czują się oszukani. Na własny koszt utwardzili nawierzchnię trzech dróg osiedla, na którym mieszkają. Po założeniu na nich kanalizacji, drogi przysypano żółtym piachem, a po inwestycji miasta zamiast żużlu na drogach zalega błoto.
Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał prawomocny wyrok w sprawie z powództwa Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przeciwko miastu Piotrków Trybunalski.
Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok dwojga osób, które poniosły śmierć w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piotra Skargi w Piotrkowie.
Unijne pieniądze na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie za kilkadziesiąt dni zasilą miejską kasę.
W każdym mieście akademickim istnieją kluby studenckie, w których żacy mogą spotkać się, posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć jakiś interesujący film. Zazwyczaj organizowane są tam różne imprezy muzyczne, koncerty oraz dyskoteki. Prawie codziennie takie kluby pękają w szwach, ponieważ są w nich atrakcyjne ceny przystosowane do budżetu studenta. Piotrków Trybunalski, który uważa się za miasto akademickie, nie posiada takiego miejsca. Czy jesteśmy gorsi od innych miast? Czym spowodowany jest brak takiego klubu? Czy wina leży po stronie studentów, czy też władz uczelni?
Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Szmajdziński przybędzie w środę do Piotrkowa, by wygłosić wykład w Wyższej Szkole Handlowej. Wystąpienie to będzie kontynuacją Cyklu Piotrkowskich Wykładów Otwartych organizowanych przez uczelnię od siedmiu lat, a więc od początku jej istnienia.
30 września zainaugurowany został rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejny rok seniorzy z ziemi piotrkowskiej będą się spotykać, aby wspólnie dbać o swój rozwój intelektualny, psychiczny oraz fizyczny. Stowarzyszenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i może pochwalić się wieloma inicjatywami.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Wynająć mieszkanie czy zamieszkać w akademiku? To jeden z pierwszych problemów, na jaki napotykają żacy wyjeżdżający na studia do innego miasta. Ofert jest wiele. Każde ogłoszenie kusi atrakcyjną ceną, doskonałymi warunkami czy chociażby dostępem do Internetu. Czy w dalszym ciągu opłaca się mieszkać w akademiku? A może wspólne wynajęcie mieszkania nie jest wcale dużo droższe? Gdzie najczęściej studenci decydują się mieszkać?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat