Wybór kremu do twarzy może być wyzwaniem, zwłaszcza przy różnorodności typów skóry. Każdy typ skóry ma swoje unikalne potrzeby, które wymagają odpowiedniego podejścia. Dlatego ważne jest, aby krem był idealnie dopasowany do specyficznych wymagań naszej cery.
W ramach grantu „Sołectwo na plus” udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w Parzniewiczkach kupiono: grill betonowy z wędzarnią, podwójny zestaw ogrodowy (stół i ławki) oraz rolety do altany.
Ostatnie temperatury, a także opady deszczu spowodowały, że w lasach pojawia się coraz więcej grzybów, co sprzyja leśnym wyprawom. Dlatego policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby nasz spacer po lesie zakończył się bezproblemowym powrotem do domu.
Nowe oblicze Chirurgii – doposażenie sprzętowe i remont Oddziału Chirurgicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Taki projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego "Łódzkie na plus" wygrał i otrzyma dofinansowanie 500 tysięcy złotych.
W środę (25.09.2024) w bloku mieszkalnym na ul. Wroniej podczas sprzątania piwnicy, mieszkanka znalazła granat. Na miejsce natychmiast wezwano służby które zarządziły ewakuacje budynku. Jak się okazało był to granat obronny F1, który zabezpieczyli saperzy.
W poniedziałek (23.09.2024) dary zebrane w gminach powiatu piotrkowskiego zostały wysłane do magazynu centralnego we Wrocławiu. To pomoc dostarczona przez mieszkańców regionu, którzy odpowiedzieli na apel Starostwa Powiatowego.
Koncert "Kary kunik, kary" wykonany przez 80 łódzkich artystów odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (21.09.2024). Wydarzenie pod patronatem Województwa Łódzkiego oraz prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego było okazją uświetnienia 60-lecia Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Goście mogli wysłuchać aranżacji muzyki ludowej z województwa łódzkiego w wykonaniu znamienitego Chóru Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Fundacja ITAKA poszukuje zaginionego w Pabianicach 40-letniego Michała Augustyna. Ma 176 cm wzrostu i niebieskie oczy. Znak szczególny: rana na lewym kciuku.
20 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbędzie się wernisaż wystawy tkactwa artystycznego. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Kuropatwa – co to za ptak?
Kuropatwa szara (Perdix perdix) to niewielki ptak z rodziny kurowatych od wieków zamieszkujący kiedyś stepy, a dziś pola i łąki środkowej i wschodniej Europy. Zarówno w Polsce jak i Europie niegdyś występowała licznie i bardzo licznie. Kuropatwa ma krępą budowę ciała, krótkie skrzydła i szaro-brązowe upierzenie, które pełni funkcję maskujące w środowisku. Waga dorosłego osobnika waha się od 300 do 450 gramów, a długość ciała wynosi około 30 cm. Posiada charakterystyczną brązową podkowę na piersi, co ułatwia jej rozpoznanie. Dymorfizm płciowy u kuropatwy jest słabo zaznaczony, więc dla niedoświadczonych obserwatorów przyrody rozpoznanie płci może stanowić nie lada wyzwanie. Co ważne, kuropatwa jest gatunkiem monogamicznym, więc w przeciwieństwie do większości kuraków, kuropatwy łączą się w pary.