Gra w piłkę nożną i jazda na nartach to w skali całego kraju najbardziej kontuzjogenne formy uprawiania sportu – ocenia Łukasz Luboiński, ordynator oddziału ortopedii w Carolina Medical Center. Według niego ostatnio obserwujemy też dramatyczny wzrost liczby urazów i kontuzji spowodowanych jazdą na hulajnogach elektrycznych.
Sześć budynków komunalnych, w których znajdzie się 27 mieszkań różnej wielkości uzupełnionych komórkami lokatorskimi, a pośrodku plac zabaw i siłownia – taki kompleks już niebawem powstanie w Woli Krzysztoporskiej. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina otrzymała 35-procentowe dofinansowanie (prawie 2 mln zł) z Banku Gospodarstwa Krajowego. Realizacja tej dużej inwestycji w znacznym stopniu zasili zasoby mieszkaniowe gminy i rozwiąże problem niedoboru mieszkań komunalnych.
Zapaśnik LUKS ATHLETIC Wola Krzysztoporska znów ma medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Igor Jarek został wicemistrzem Polski młodzików.
Akt erekcyjny pod budowę nowego posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej został wmurowany. Nowy budynek wznoszony jest przy ul. Szkolnej i właśnie tam, w czwartek w samo południe rozpoczęła się uroczystość. Brali w niej udział samorządowcy, przedstawiciele policji oraz mieszkańcy gminy.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
Już po raz siódmy 11 listopada odbył się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.
Mszą świętą mieszkańcy gminy Czarnocin uczczą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nabożeństwo, które rozpocznie się 11 listopada o godz. 17.00 w kościele WNMP w Czarnocinie, uświetnią występy lokalnych zespołów: Ludowej Biesiady, Dziecięcego Zespołu Koraliki i Orkiestry Dętej.