Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 wraz z współorganizatorami, Instytutem Pamięci Narodowej, Klubem Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego Grota w Piotrkowie Trybunalskim, Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają do uczestnictwa w konkursie historycznym pt.: GLORIA VICTIS!!! ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO.
Budżet powiatu na 2012 rok już uchwalony. Jeden z zapisów zakłada budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Dlaczego właśnie tam? - Bo w placówce tej od 5 lat nie było żadnych inwestycji - odpowiada starosta tomaszowski Piotr Kagankiewicz.
Nauczycielom po ukończeniu 36 roku życia przysługuje płatny, roczny urlop zdrowotny. Mogą z niego skorzystać trzy razy w trakcie kariery. Dla samorządów, które ponoszą koszty tego przywileju, oznacza to 600 mln zł rocznie. Ile płaci Piotrków? Ponad 1 mln zł. Jak suma ta wygląda na tle tragicznej sytuacji finansowej piotrkowskiej oświaty?
- Uwzględniając stanowisko organów IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana "Grota" Roweckiego (dyrekcji oraz rady pedagogicznej), prezydent miasta na najbliższą sesję przedstawi radnym projekt uchwały dotyczący zmiany siedziby placówki. Nową siedzibą IV LO ma zostać budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (ul. Sienkiewicza) - informuje magistrat.
Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów bawiły się w piątek na miejskim lodowisku w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.
Akcja "Widzę - Reaguję" uratowana. Piotrkowskiemu Urzędowi Miasta udało się pozyskać ponad 42 tysiące złotych na przeprowadzenie tej kampanii.
Zakończył się remont w najstarszym bełchatowskim Liceum. Liceum imienia Władysława Broniewskiego nieczynne było od połowy 2010 roku. Uczniowie w tym czasie uczyli się w jednym z bełchatowskich gimnazjów.
„Najrozsądniej z punktu widzenia ekonomicznego byłoby zamknąć tę szkołę” - to mocne słowa, które padły niedawno w sprawie IV LO w Piotrkowie. Ani rodzice, ani nauczyciele nie chcą się na to zgodzić. O trudnej sytuacji w piotrkowskiej oświacie mówił w ostatnim programie „O tym się mówi” wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek.
Cykl szkoleń dla osób poszukujących pracy organizuje Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie.
Od września 2012 roku w wolborskim Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego ruszą nowe kierunki kształcenia. Jedną z propozycji jest turystyka wiejska skierowana nie tylko do absolwentów gimnazjum, ale także do osób dorosłych. Kierunek będzie miał za zadanie urozmaicić ofertę kształcenia i przyciągnąć uczniów z całej Polski, tak jak od lat robi to Technikum Hodowli Koni.