Advertisement

Artykuły do tagu: Stres

Książka na weekend - Masterton, odkryj go na nowo
Blisko 40 lat po pierwszej publikacji powieść „Ikon” Grahama Mastertona ukazała się ponownie, dzięki wydawnictwu Replika. Warto wrócić do opisanych historii, bo mimo upływu lat są nadal aktualne. Jednak sięgając po nowości wydawnicze nie można przejść obojętnie obok nowej książki Agnieszki Jeż, która upodobała sobie miłosne historie i konsekwentnie osadza je w realiach II wojny światowej. Tak jest i tym razem. Dlatego jako trzecią książkę, polecamy tym razem ciekawy poradnik dotyczący… stresu.
Stres przyczyną długotrwałego bólu głowy
Ostatnio wyjątkowo często boli mnie głowa. Zauważyłam, że dzieje się tak, gdy mocno się zdenerwuję. Niestety, z powodu ogólnej sytuacji, zdarza się to już kilka razy w tygodniu. Zaczyna się łagodnie, aby przejść do pulsowania w skroniach. Czy to może mieć związek ze stresem? Jestem chora fizycznie czy psychicznie? - pyta Sylwia.
Jak poradzić sobie ze stresem
Kiedy stres narasta, niezależnie czy chodzi o nadchodzące spotkanie czy długą listę rzeczy do załatwienia, ciężko jest się zatrzymać i uspokoić.
Czy olej konopny pomoże na stres?
Stres stał się nieodłącznym elementem życia niemal każdego z nas. Duża ilość obowiązków, wymagająca praca i brak czasu na poszerzanie umiejętności sprawiają, że wielu spośród nas żyje w ciągłym pośpiechu, co rodzi frustrację i napięcie nerwowe.
Samobójstwo policjanta. Czy musiało do tego dojść?
43-letni aspirant sztabowy zastrzelił się kilka dni temu ze służbowej broni w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna pracował w policji od 23 lat. Tego, że policjanci żyją w ogromnym stresie, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Problemem jest sposób radzenia sobie z nim. Wielu funkcjonariuszy ratunku szuka w alkoholu, co jest tajemnicą poliszynela. Inni problemy przynoszą do domu, co czasem kończy się znęcaniem nad najbliższymi członkami rodziny. Z naszych informacji wynika, że również w domu 43-latka interweniowała policja.
Nie lubię poniedziałku! Jak mieszkańcy województwa łódzkiego radzą sobie ze stresem?
Według badania GFK Polonia „Polacy a stres” szacuje się, że 32% mieszkańców województwa łódzkiego uważa poniedziałek za najbardziej stresujący dzień tygodnia, a 75% opisuje poniedziałkowe samopoczucie jako przeciętne, słabe lub złe.
Młoda nadzieja piotrkowskiego rocka zagra w Insomni
Najmłodszy i najbardziej obiecujący zespół muzyczny w Piotrkowie znów w Insomni!
Według psychiatrów Święta Bożego Narodzenia są jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. - Możemy ten stres zminimalizować, wszystko zależy od naszego podejścia - mówi Agnieszka Piątek, psycholog.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat