No i masz ci los. Jeden osobnik gatunku homo sapiens (chociaż w tym wypadku okre¶lenie sapiens, czyli rozumny jest dużym nadużyciem) załatwił swoj± potrzebę fizjologiczn± i wywołał w¶ród innych przedstawicieli gatunku dyskusję, kto się ma TYM faktem zaj±ć.
15 stycznia w godzinach popołudniowych dyżurny Straży Miejskiej odebrał telefoniczn± informację od mieszkańca, który poinformował, że w jednym z bloków przy ul Jagiellońskiej przebywa nietrzeĽwy mężczyzna.
Duża liczba tragicznych wypadków z udziałem pijanych kierowców spowodowała wzmożenie działań prewencyjnych. Kilka dni temu pisali¶my o tym, że w piotrkowskiej Straży Miejskiej można zbadać swój stan trzeĽwo¶ci tylko do południa.
Zapadał już zmrok, gdy dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w okolicy skrzyżowania Al. Kopernika i 3-go Maja bł±ka się małe dziecko.
Czy Straż Miejska ma prawo odmówić wykonania badania alkomatem stacjonarnym? Komendant Jacek Hofman przekonuje, że tak.
Kiedy przyjd± w końcu mrozy i pojawi± się problemy z uruchomieniem auta, możemy liczyć na pomoc Straży Miejskiej.
Kilkunastu funkcjonariuszy służby patrolowej Straży Miejskiej ukończyło szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskało tytuł ratownika.
Chore i bł±kaj±ce się zwierzę przez kilkana¶cie godzin czekało na pomoc. Ostatecznie zostało u¶pione. Zwłoki zwierzęcia zostan± przebadane przez lekarzy weterynarii. W przypadku wykrycia w¶cieklizny okoliczni mieszkańcy zostan± o tym bezzwłocznie powiadomieni.
- Strażnik miejski nie może anulować wystawionego mandatu - przypomina Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.
Niemiłe będ± wspomnienia kilku osób, które ostatniej nocy dopu¶ciły się czynów, o których pewnie woleliby zapomnieć.