Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski rozmawiał we wtorkowe (13.02.2023) popołudnie z mieszkańcami bloków, znajdujących się przy ulicach Batorego, Jagiellońskiej oraz Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie zorganizowano, by omówić najważniejsze bieżące sprawy i problemy lokatorów.
W ostatnich latach obserwujemy szybki rozwój technologii związanych z finansami. O ile jeszcze dekadę temu proces kredytowy potrafił trwać kilka dni i wymagał wizyt w stacjonarnych oddziałach banku, to teraz pożyczkę można uzyskać całkowicie online, nawet w kilka minut. Częściowo umożliwiły to przepisy – pozwalające na wykorzystanie nowoczesnych metod weryfikacji tożsamości, a częściowo zmieniające się przyzwyczajenia samych konsumentów. Trudno sobie wyobrazić czekanie kilka dni, na decyzję kredytową – dlatego same instytucje finansowe zaczęły upraszczać i unowocześniać swoje procesy. Jak działa pożyczka online? Wyjaśniamy!
Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ostrzega przed osobami, które rzekomo jako jej przedstawiciele dokonują przeglądów instalacji i oferują do zakupu czujniki gazu i czadu. Te osoby to najpewniej oszuści.
Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na antenie radia Strefa FM zaprosił prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego na spotkanie. Jacek Sokalski zwrócił się do Krzysztofa Chojniaka o to, by przedstawił mu dokumenty, które wskazują, że mieszkańcy PSM-u nie będą w 2024 roku płacić za ciepło więcej, niż w 2023.
Publikujemy list otwarty prezesa Elektrociepłowni Marka Krawczyńskiego do prezesa PSM Jacka Sokalskiego. Poniżej jego pełna treść.
Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej prosi prezydenta miasta o wyjaśnienia, dlaczego mieszkańcy zapłacą więcej za ogrzewanie. Jacek Sokalski wyliczył, że łącznie dla wszystkich mieszkańców PSM ta suma wyniesie aż milion złotych.
W dynamicznym świecie technologii smartwatche stały się nieodzownymi towarzyszami dla osób dążących do poprawy kondycji fizycznej, monitorowania zdrowia i pozostawania w kontakcie w coraz bardziej cyfrowym środowisku. Wśród licznych dostępnych opcji firma Garmin, znana w branży fitnessu i nawigacji, oferuje dwa wyjątkowe smartwatche - Garmin Instinct oraz Garmin Forerunner.
Piotrków Trybunalski znalazł się na 3. miejscu miast najbardziej zanieczyszczonych drobnymi pyłami PM2.5 według raportu Europejskiej Agencji Środowiska za lata 2021-2022. W pierwszej dwudziestce rankingu znalazło się aż 12 polskich miast.
Sytuacja jest zła, a może być jeszcze gorzej. W kilku miejsca województwa łódzkiego, w tym również w Piotrkowie, prognozowane jest wysokie stężenie pyłu PM10. Mieszkańcy otrzymali już Alerty RCB w tej sprawie.
Od kiedy smartfony stały się nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia, ich ochrona przed uszkodzeniami stała się tematem, który dotyczy każdego z nas. Telefon to nie tylko urządzenie do komunikacji; to nasz osobisty asystent, źródło rozrywki, narzędzie pracy i centrum naszych cyfrowych światów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, aby zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem.
Wypadki zdarzają się każdemu. Upadek telefonu z ręki, wypadnięcie z kieszeni, czy niefortunne zderzenie z twardą powierzchnią – to scenariusze, które mogą przytrafić się każdemu i często kończą się pękniętym ekranem lub innymi uszkodzeniami. Koszty naprawy mogą być wysokie, a utrata danych i niedogodności związane z czasowym brakiem telefonu są często dużym problemem. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak możemy zabezpieczyć nasze urządzenia przed takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.