Trzy dni zmagań ósmoklasistów

Wtorek, 14 maja 20243
We wtorek (14.05.2024) w całej Polsce punktualnie o godzinie 9 ruszył egzaminy ósmoklasistów w szkołach podstawowych. To pierwszy obowiązkowy test w ich życiu, test z języka polskiego rozpoczyna trzydniowy maraton egzaminacyjny. Czy w piotrkowskich szkołach panuje nerwowa atmosfera?

Ładuję galerię...

Nastroje wśród uczniów i nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie były pozytywne. Choć młodzi odczuwali stres przed pierwszym obowiązkowym egzaminem, można było wyczuć dumę zakończenia ośmioletniego etapu podstawowego edukacji.

Wierzę, że każdy z was jest przygotowany. Nie tylko po to, aby coś przelać na papier, ale aby podejść do życia z pełną powagą. Spowodować to, że wasza przyszłość będzie sympatyczna i dobra. Życzę wam powodzenia i wszystkiego najlepszego na egzaminie - mówił uczniom przed egzaminem Robert Bednarek, dyrektor SP nr 16.

Przystąpienie do egzaminu jest obowiązkowe dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Punkty uzyskane na teście będą miały duży wpływ przy rekrutacjach do wymarzonych szkół średnich. Teoretycznie można "nie zdać" egzaminu przy uzyskaniu zerowej liczby punktów. Jednak ze względu na obowiązek szkolny do 18 roku życia, nie zamyka to całkowicie drogi do szkoły ponadpodstawowej. 

Egzamin będzie przebiegał w sposób zorganizowany, procedury są dopracowane. Dziś w naszej szkole do egzaminu przystąpi 64 uczniów, mamy również uczniów z Ukrainy, którzy napiszą ten sam test co polscy uczniowie, jednak jest on specjalnie dostosowany. Egzamin jest brany pod uwagę przy dostaniu się do szkół ponadpodstawowych, nastroje wśród uczniów są bardzo pozytywne, jeżeli występuje stres to po młodzieży go nie widać - mówiła Jolanta Zielińska wicedyrektor SP nr 16.

Czy uczniowi odczuwają stres przed egzaminem i jakie były typy tematów, które mogły pojawić się na języku polskim? 

 

 

W środę młodzi zmierzą się z egzaminem z matematyki, który potrwa 100 minut, w czwartek na uczniów czeka język obcy na który ósmoklasiści mają 90 minut.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czopless ~Czopless (Gość)14.05.2024 19:52

Fakt nie opinia
Test 8 - klasisty nie ma najmniejszego sensu, w perspektywie przyszłej rekrutacji skoro i tak istnieje obowiązek szkolny do 18 roku życia. Jest to po prostu kolejny nic nie warty papier, który w żaden sposób nie sprawdza faktycznych umiejętności i wiedzy. Powoduję tylko niepotrzebny stres dzieci oraz zapewne rodziców, którzy dodatkowo będą kłaść duża presje na swoje pociechy.

35


PT ~PT (Gość)14.05.2024 15:18

Trzymam kciuki, aby się wszystkim powiodło. Tym słabszym również.

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat