Każdy ma swoje tajemnice, również premier Polski. Kilka z nich postanowił odkryć pisarz Tomasz Piątek, a efektem tego jest książka „Morawiecki i jego tajemnice”. Spotkanie z autorem odbędzie się w piotrkowskim MOK-u 11 września o godz. 18.00.
Piotrków Trybunalski także wziął udział w akcji „Narodowe czytanie”. W sobotę w Mediatece 800-lecia od godziny 15.00 mieszkańcy czytali osiem polskich nowel. Oprócz tego, nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Mieszkańcy m. in mogli spotkać się z pisarką Anną Ciarkowską.
Dmuchańce, konkursy i oczywiście grillowanie, to tylko część atrakcji, które zostały przygotowane przez Radę Osiedla "Szczekanica" w Piotrkowie, w ramach festynu rodzinnego.
Piotrków Trybunalski weźmie udział w Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W trybunalskim grodzie wydarzenie rozpocznie się 7 września o godzinie 15.00 w Mediatece 800-lecia.
Podczas środowej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, dotyczącej tego zagadnienia, radni nie zgodzili się na zaproponowane warunki, głosując przeciwko porozumieniu w takiej formie. Największe emocje wzbudził zapis dotyczący pracowników. Niewykluczone więc, że w takiej sytuacji oddział...pozostanie w strukturach Powiatowego Centrum Matki i Dziecka...
Dzięki interwencji sąsiadów, zatrzymano 29-latka, który próbował okraść dom przy ul. Mielczarskiego w Bełchatowie. Mężczyzna wybił szybę w oknie w piwnicy i wszedł do budynku. Próbował ukraść rower i wiertarkę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Osoby zakładające własną firmę muszą na początku zmierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak nadmiar formalności (przygotowywanie dokumentacji i wizyty w urzędach). Do tego dochodzą kwestie natury prawnej oraz księgowość, o której pojęcie ma niewielu przedsiębiorców. Szukając zatem przyjaznych warunków do założenia własnego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę tzw. inkubatory przedsiębiorczości.
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.
40 lat temu w ramach przygotowań Piotrkowa do Dożynek Centralnych, oddano do użytku Wioskę Wikingów. Bez wątpienia był to najoryginalniejszy plac zabaw dla dzieci i młodzieży, jaki kiedykolwiek posiadało nasze miasto. O wiosce krążyły miejskie legendy – rzekomo kosztowała ponad 3 mln zł, a jej twórca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną. A jak było naprawdę? Kto był autorem projektu, a kto wykonał rzeźby?
W wielu prywatnych archiwach na terenie Europy zachowały się zdjęcia przedstawiające okupowany Piotrków. Fotografie przedstawiają niemieckich żołnierzy na ulicach naszego miasta, przed charakterystycznymi piotrkowskimi budynkami, kościołami czy obiektami użyteczności publicznej, w wielu przypadkach zniszczonymi przez naloty Luftwaffe w pierwszych dniach września 1939 roku.