Jak zwykle wielu piotrkowian zjawiło się na placu zabaw przy Rzecznej w Piotrkowie, gdzie po raz szósty odbył się festyn rodzinny. Nie zabrakło dobrej zabawy na dmuchańcach, konkursów, a także darmowej kiełbaski, kawy czy waty cukrowej. Było także znakowanie rowerów przez Straż Miejską.
Wracająca na antenę radia Strefa FM audycja książkowa oznacza nowe propozycje, po które warto sięgnąć w wolnym czasie. W ostatnich dwóch odcinkach zaproponowaliśmy zarówno trzymający w napięciu kryminał, jak i historię z czasów starożytnego Rzymu. Dodatkowo na stronach portalu epiotrkow.pl prezentujemy trzecią propozycję. A jest nią ciekawa powieś obyczajowa.
Od 11 września do 17 października będą odbywać się w Piotrkowie wybory do rad osiedli. Jako pierwsza, wybierana będzie Rada Osiedla „Piastowskie” a jako ostatnia Rada Osiedla „Południe”.
Portal LastQuake podał, że w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy Bełchatowa miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 3,5 w skali Richtera. Był to jeden z silniejszych wstrząsów odnotowanych w tym czasie na świecie.
4 września 2024 roku mieszkańcy Sulejowa oddadzą hołd wszystkim, którzy zginęli podczas bombardowania miasta w 1939 roku. Każda z zabitych przez Niemców ofiar to osobna karta bestialsko przerwanej historii. Hitlerowcy nie tylko pozbawili życia kilkaset osób, ale także zrównali miasto z ziemią. Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz Rafał Kulbat, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do upamiętnienia ofiar tej tragedii.
Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że pływalnia przy ul. Próchnika jest nieczynna. Jest to planowana przerwa w funkcjonowaniu obiektu. Pływalnia będzie wyłączona z użytkowania do dnia 14 września.
Pierwszoklasiści uczęszczający od poniedziałku (02.09.2024) do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Piotrkowie znają już swoich nowych towarzyszy ze szkolnych ław. Pierwszy dzień w szkole może okazać się stresujący zarówno dla dzieci jak i kadry pedagogicznej. Dziś oficjalnie pracę na stanowisku dyrektor placówki rozpoczęła Agnieszka Jurczenia.
Wakacje już za nami, a w szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 16, gdzie o godzinie 10.00 rok szkolny rozpoczynali uczniowie klas czwartych. W szkole otworzono także trzy oddziały klas pierwszych.
We wrześniu 1939 roku z determinacją stanęli, by stawić opór przeważającej sile wroga. 663 z nich oddało życie w walkach na Górach Borowskich. W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiciele samorządu gminy Wola Krzysztoporska z wójtem Romanem Drozdkiem i przewodniczącą Rady Gminy Kamilą Kaczorowską, wspólnie z tłumnie przybyłymi mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, złożyli hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Wśród gości znalazł się m.in. były premier Mateusz Morawiecki.
Do 20 minuty była nadzieja, że podopieczni Michała Matyjasika powalczą o punkty z wyżej notowanym rywalem. Jednak trudno wytłumaczalny przestój w I połowie spowodował, że nadzieje szybko prysły. W drugiej połowie goście z Kalisza tylko kontrolowali grę i powoli powiększali przewagę. Punkty pojechały do drużyny z Wielkopolski.