Advertisement

Artykuły do tagu: Rzeczpospolita

Piotrkowski szpital wojewódzki numerem 1. w zarządzaniu
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zajął 1. miejsce w rankingu dziennika Rzeczpospolita "Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne" w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ na poziomie od 49 mln zł do 99 mln zł.
Wolbórz - 16 miejsce w kraju
Wolbórz 16 w kraju według rankingu „Rzeczpospolitej”. Ranking samorządów wyróżnia najlepiej zarządzane samorządy w Polsce.
Ranking samorządów. Piotrków awansował o dwie pozycje
39 miejsce wśród miast na prawach powiatu zajął Piotrków Trybunalski w najnowszym rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita” uzyskując 48,53 pkt. W 2016 roku nasze miasto uplasowało się na 41 pozycji.
Zamykają stacjonarne punkty krwiodawstwa. Co z Piotrkowem?
W latach 2006-2016 działalność zakończyło 51 takich ośrodków. W województwie łódzkim w 2012 zamknięto na przykład punkt w Łęczycy. Problem nagłaśnia środowa "Rzeczpospolita". Coraz większą popularnością cieszą się mobilne punkty pobrań w specjalnych, podstawionych autobusach.
Ranking najlepszych szpitali. Na którym miejscu placówka z Piotrkowa?
Sześć placówek medycznych z naszego województwa znalazło się w rankingu najlepszych szpitali 2016, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.
Gdy skończy się węgiel...
Paliwa dla Elektrowni Bełchatów wystarczy jeszcze tylko na nieco ponad 20 lat (do 2035 r.). Alternatywą ma być budowa na miejscu elektrowni opalanych np. węglem kamiennym. To na razie tylko koncepcja. O losie odkrywek po wyczerpaniu złóż pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”.
Spotkanie z fotoreporterem
Już 22 listopada w Ośrodku Edukacji artystycznej odbędzie się spotkanie z Marianem Zubrzyckim, fotoreporterem dziennika ogólnopolskiego. Początek o godzinie 17.00.
Piotrków i Wolbórz na czele rankingu „Rzeczpospolitej
W opublikowanym dziś rankingu „Rzeczpospolitej” Piotrków zajął I miejsce w kraju wśród miast na prawach powiatu pod względem wykorzystywania środków unijnych. W innej kategorii (gmin wiejskich )najlepszym w województwie łódzkim okazał się Wolbórz.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat