Piotrkowianie nie będą już musieli wystawać w kolejkach po zaświadczenia, a o swoich dochodach, na przykład w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, będą mogli poinformować sami.
Na pokrycie deficytu i realizację zadań inwestycyjnych - na to wydane zostaną pieniądze (20 mln zł) z długoterminowego kredytu, który miasto postanowiło zaciągnąć.
Mnóstwo zieleni, hybrydowe samochody, brak stacji benzynowych, więcej terenów do rekreacji, poprawa stosunków międzyludzkich, totalna komputeryzacja, rozwój kolei i żeglugi – tak, zdaniem samorządowców, w wielkim skrócie ma wyglądać nasz region w 2050 roku. Mało konkretów, więcej oczekiwań. Z kolei pytani przez nasz mieszkańcy chcą, aby technika nie wchodziła tak głęboko w nasze życie.
Od lipca, chcąc załatwić sprawę w urzędzie, nie musimy już posługiwać się zaświadczeniami. Wystarczą zwykłe oświadczenia.
Urząd Miasta organizuje bezpłatny wywóz azbestu.
Wiemy już, że w Szkołę Podstawową nr 10 miasto w 2011 roku inwestować nie zamierza (może i słusznie...), które jednak placówki w mieście na remonty mogą liczyć?
- Od zimy nikt nawet nie próbował załatać jednej dziury w okolicy mojego domu. Ale, co ciekawe - odcinek Krętej (od ulicy Spacerowej do ulicy Piaskowej) został załatany. Na pozostałej części drogi przy Cmentarzu Żydowskim straszne dziury. Zresztą każdy kto tamtędy przejeżdża wie, że nie warto mieć na liczniku więcej niż 20 kilometrów – przekazał informacje portalowi ePiotrkow.pl mieszkaniec tamtych rejonów miasta, pan Mateusz.
70 tysięcy złotych dotacji dla bełchatowskich służb mundurowych przeznaczy tamtejszy Urząd Miasta.
Dzięki urządzeniu mieszkańcy miasta będą mieli dostęp do strony programu e-lodzkie, strony Urzędu Miasta w Tomaszowie oraz do urzędowego BIP-u.
Niemal 1,5 miliona złotych na sprzątanie, ochronę i obsługę prawną magistratu - tyle władze miasta chcą przeznaczyć na funkcjonowanie urzędu w tym zakresie.