Artykuły do tagu: Rycerska

O tym, jak Szewska była kiedyś Rycerską 
Kiedy spacerujemy uliczkami piotrkowskiej starówki, to bez problemu dostrzeżemy odznaczającą się czerwoną kostkę na jezdniach i chodnikach. W ten sposób oznaczono miejsca, w których przed wiekami znajdowały się mury miejskie i bramy wjazdowe do miasta. Tym razem zajrzymy w jedno z takich miejsc.
Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania
Przybyło miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do strefy zostały włączone nowe miejsca postojowe, które powstały przy ul. Rycerskiej.
Inauguracja Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku
W sobotę, 18 listopada, na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku
Akademia Rycerska, Akademia Słowa, Akademia Alchemika i Akademia Odkrywcy to najnowsze propozycje piotrkowskiej Filii UJK oraz Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego skierowane do uczniów młodszych klas szkół podstawowych w ramach projektu Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Szewskiej błagają o pomoc
Od niemal trzech miesięcy nie mają gazu, stan kamienicy, w której mieszkają jest opłakany, instalacja elektryczna pozostawia wiele do życzenia, do tego wilgoć i grzyb, nieszczelne kominy i przeciekający dach - w takich warunkach mieszkają ludzie w kamienicy u zbiegu ulic Szewskiej i Rycerskiej w Piotrkowie.
Piotrków: Koniec już blisko
Ponad milion złotych miasto przeznaczyło na remont ulic Rwańskiej i Rycerskiej. Prace rozpoczęły się w maju. Od tego czasu zakończono już przebudowę infrastruktury podziemnej, a do zakończenia inwestycji pozostało wykonanie robót brukarskich.
13.06.2013 09:02
Rycerska rozkopana
Robotnicy rozkopali ulicę Rycerską na Starym Mieście w Piotrkowie.
Jest już logo hostelu DomiNo
Rozstrzygnięto konkurs na logotyp hostelu DomiNo. Znak graficzny - podobnie jak nazwę - wymyślili słuchacze Strefy FM.
Piotrków: Bez wody żyją od trzech tygodni
W jednej z kamienic przy ulicy Rycerskiej w Piotrkowie mieszka rodzina z dwojgiem małych dzieci. Od trzech tygodni jej codzienność to brak toalety, woda w butelkach noszona z sąsiedniego mieszkania i - co najgorsze - brak pewności, że coś się w tej sprawie zmieni. Czy naprawdę mamy XXI wiek - pyta pani Agnieszka.
OLD TOWN JAZZ: Janusz Muniak Quartet
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto, SKYY Pub, Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na kolejny koncert z cyklu OLD TOWN JAZZ.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat