Odnowione laboratorium językowe oddała dziś do użytku filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. Jego wyposażenie kosztowało ok. 20 tys zł i było możliwe dzięki wsparciu PGE GiEK z Bełchatowa.
„Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” to spektakl plenerowy z udziałem polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych, wśród nich takie gwiazdy jak Dominika Ostałowska, Adam Cywka, Mirosław Zbrojewicz, a w rolach głównych Magdalena Różańska i Antoni Pawlicki.
W Piotrkowie Trybunalskim w dniach 29 września - 1 października odbywać się będą wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki.
Rozpoczął się kurs kształcący przyszłych monterów rusztowań, zorganizowany przez piotrkowskie Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w łącznym wymiarze 80 godzin, prowadzone są w Bełchatowie. Uczestniczy w nich młodzież w wieku od 18 do 25 lat, niepracująca i nieucząca się. Kurs to sposób na nieodpłatne zdobycie nowych kwalifikacji.
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.
Słuchacze z Uniwersytetu III Wieku minione lato spędzili na wspólnych podróżach. W ramach projektu pod nazwą „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, sfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wzięli między innymi udział w wycieczkach do Lublina.
W poniedziałek informowaliśmy o zwycięskich projektach w Budżecie Obywatelskim 2018. Po raz pierwszy, oprócz inwestycji rejonowych, wybrano projekt ogólnomiejski - to ścieżka rowerowa, biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego brzegu Jeziora Bugaj. Dotarliśmy do wstępnej wizualizacji przebiegu inwestycji.
Do pięciu kradzieży z włamaniem doszło w ciągu ostatnich trzech tygodni na osiedlu Wyzwolenia. Celem złodziei były punkty gastronomiczne i sklepy spożywcze.
Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Piotrkowianie oddali łącznie 6838 głosów.
„Zapobiegaj i działaj z głową” to program profilaktyczny dotyczący wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Realizowany będzie przez 3 lata na terenie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Dotyczyć ma osób w wieku 40-65 lat.