Reklama

Artykuły do tagu: RadaMiasta

Piotrków: Więcej dołożymy do MZK
Zamiast 6,5 mln zł w ramach pokrycia strat do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego od 2013 roku dokładać będziemy 7,2 mln. Taką decyzję podjęli radni, którzy podczas ostatniej sesji Rady Miasta przegłosowali uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta.
20.10.2012 09:28
Radni kontrolowali OSiR
Kolejna kontrola w piotrkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Przez 5 miesięcy OSiR kontrolowany był przez zespół, w skład którego weszło pięcioro radnych Rady Miasta.
Bełchatowianie, jesteście bezpieczni
Radni zdecydowali, że również w tym roku miasto przekaże policji środki na dodatkowe patrole. 20 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na rekompensatę pieniężną dla policjantów za ponadnormatywny czas służby. - Jesteśmy specyficznym miastem. Jest tu bardzo dużo imprez masowych, sportowych, które w znacznej mierze absorbują siły policyjne. W normalnych warunkach, gdyby nie to dodatkowe wsparcie, policjantów byłoby na ulicach mniej - mówi komendant Sławomir Barasiński.
Piotrków: Woda i ścieki znowu zdrożeją?
Najprawdopodobniej niemal 10 zł (z VAT-em) zapłacą piotrkowianie już niebawem za te media.
W Bełchatowie mniej gimnazjalistów
Dziś w klasach trzecich w 31 oddziałach uczy się 714 gimnazjalistów. Tymczasem nabór do klas pierwszych zapełni jedynie 22 oddziały. Liczby te mówią same za siebie. Bełchatowska oświata musi zmierzyć się z niżem demograficznym.
Nie będzie przeprowadzek szkół?
Uchwały w sprawie zmiany siedzib Szkoły Podstawowej nr 10 i IV Liceum Ogólnokształcącego są nieważne. - Nie można przenieść ani SP 10, ani IV LO w Piotrkowie - tak obecny stan prawny oceniają służby nadzoru wojewody.
Telewizja Trwam podzieliła radnych Bełchatowa?
TV Trwam bronili radni w Piotrkowie, teraz Telewizji ojca Rydzyka bronił Bełchatów. Sprawa podzieliła radnych. Jedni twierdzili, że uchwała w ogóle nie powinna znaleźć się w porządku obrad, inni czuli się obrażeni postawą pozostałych.
Tomaszowska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie powiększona. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli miejscy radni podczas sesji Rady Miasta.
Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa przygotowali urzędnicy miejscy.
Piotrków: Poseł  sprzeciwia się nazwom rond i ulic
Poseł Marek Domaracki sprzeciwia się polityce nazywania rond i ulic stosowanych przez Radę Miasta w Piotrkowie. W tej sprawie skierował interwencję poselską do przewodniczącego rady – Mariana Błaszczyńskiego.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat