Advertisement

Artykuły do tagu: RadaMiasta

Szybko i sprawnie przebiegła pierwsza powakacyjna sesja Rady Miasta. Piotrkowscy radni podjęli m.in. uchwałę o zmianach w budżecie miasta na 2009 rok. Podczas dyskusji na temat owych zmian pojawiła się kwestia sfinansowania modernizacji ulicy POW.
18.08.2009 11:07
Czy parytety na listach wyborczych to zadośćuczynienie za 2 tysiące lat „poniewierki” kobiet (jak określiła to jedna z piotrkowskich radnych), czy wyrównanie szans dostępu do polityki? Kongres Kobiet Polskich zamierza walczyć o “równouprawnienie” i domaga się zagwarantowania kobietom 50% miejsc na listach wyborczych. Co na to kobiety? Zdecydowana większość jest przeciwna.
Jeśli miejski radny, a do tego kandydat do europarlamentu, chodzi po placu zabaw przed blokiem z dużym psem bez smyczy i kagańca, to znaczy, że prawo go nie dotyczy? - denerwuje się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który na wykroczeniu - jak sądzi - przyłapał Karola Simę, radnego kandydującego do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej. Gdy jednak powiadomił straż miejską, ta zwlekała z przyjazdem i zanim się pojawiła, radny kandydat zdążył zapiąć psa na smycz. W efekcie mandatu nie było.
Dziś mija 19 rocznica pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do samorządów lokalnych. 27 maja jest Dniem Samorządowca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat