Po majowych pożegnaniach z zawodniczkami opuszczającymi Piotrcovię, przyszedł czas na powitanie nowych, które pomogą drużynie w sezonie 2020/2021. Jako pierwsze klub wzmocniły dwie młode, ale już utytułowane zawodniczki, czyli skrzydłowa Małgorzata Trawczyńska oraz rozgrywająca Magdalena Drażyk.
W Twoim garażu brakuje już miejsca. Niemożliwe jest nieustanne uzupełnianie go o kolejne narzędzia i sprzęty. Obok mebli ogrodowych stoi skrzynka z narzędziami, a rowery są ustawione w pobliżu kosiarki i zimowych opon do samochodu. Trudno jest się odnaleźć w takiej przestrzeni, szczególnie , gdy panuje w niej nieporządek i nie mamy żadnego pomysłu, jak rozwiązać ten problem. Zamiast dokładać do garażu kolejne rzeczy, zdecyduj się na gospodarczy domek narzędziowy. Dzięki niemu przekonasz się, że Twój garaż jest naprawdę okazałych rozmiarów.
To jeden z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych budynków w Piotrkowie. Niemal wzorcowy obiekt powojennej architektury modernistycznej. Wkomponowany pomiędzy secesyjne kamienice szczególnie wyróżnia się z zabudowy ulicy, przy której go usytuowano. Ciekawie prezentuje się nie tylko jego elewacja od strony ulicy, ta od strony podwórza może zaskakiwać. Jej dominantę stanowi przede wszystkim częściowa ściana kurtynowa.
Archiwum Państwowe zachęca wszystkich do przekazywania swoich relacji i materiałów, które stanowić będą bezcenne źródła historyczne dla kolejnych pokoleń. Pozwoli to pokazać im, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem.
W tym roku Juwenalia w Piotrkowie (w tradycyjnej formie) nie odbędą się z powodów, o których nikomu nie trzeba przypominać. Na otarcie łez mamy dla Was galerię zdjęć z ostatnich kilkunastu lat – zobaczcie, jak bawili się nasi studenci.
Urząd Miasta zdecydował o przekazaniu 300 tys. zł piotrkowskim parafiom na realizację zadań z zakresu ochrony i konserwacji zabytków. Pomimo trwającej epidemii i wiążącemu się z nią uszczupleniu miejskiej kasy, udało się utrzymać kwotę dofinansowani na poziomie z ubiegłych lat, a pieniądze trafią łącznie do 8 wspólnot - 6 katolickich, prawosławnej i ewangelicko-augsburskiej.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność w ograniczonym zakresie. Między 18 maja a 26 czerwca książnica będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki od 8:00 do 15:00 oraz we wtorki i czwartki od 10:00 do 17:00.
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego przypomina o projekcie Fotograficzne Archiwum Miasta, ogłoszonym z okazji 800-lecia miasta.
Już ponad 2 miliony złotych zebrano dzięki coraz popularniejszej akcji hot16challenge2. Polega to na rapowaniu 16 linijek tekstu do hip-hopowej muzyki i promowaniu tym samym zbiórki pieniędzy na wsparcie dla lekarzy i pielęgniarek, walczących ze skutkami epidemii koronawirusa. W akcji wzięli udział także związani z Piotrkowem artyści - Marcin Januszkiewicz i Wojciech Baranowski.