Podobnie zresztą jak każdy, kto odwiedził w niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, w którym po raz trzeci już zorganizowano konkurs kulinarny pod hasłem Smaki Królowej Bony.
Tym razem gminne dożynki zorganizowano w Kamocinie. Najpierw rolnicy podziękowali za plony podczas uroczystej mszy świętej, a potem korowód dożynkowy przeniósł się na plac znajdujący się przed siedzibą OSP. Jednym z głównych punktów uroczystości było przekazanie nowych wozów pożarniczych druhom z trzech jednostek.
Zboże już zebrane, ale zagrożeni są ci, którzy uprawiają kukurydzę i ziemniaki. Ziemia jest sucha jak pieprz i niewiele zmieniły burze, które przeszły w weekend również nad naszym regionem. Gdzie jest najgorzej?
Od 17 sierpnia Starostwo Powiatowe w Piotrkowie będzie pracować normalnie. Wprowadzone w związku z upałami godziny urzędowania od 6 do 14 zostają zmienione.
Nie wolno podlewać ogródków, woda ma służyć wyłącznie do celów socjalno-bytowych zwłaszcza w godzinach 5 – 23.
Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego podpisali porozumienie z Holdingiem Ptak S.A., a to oznacza, że szkoły prowadzone przez Starostwo będą kształcić kadry specjalnie na potrzeby branży tekstylno-odzieżowej.
Kto w tym roku otrzyma zaszczytny tytuł "Za Zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego"? Kandydatów można zgłaszać do 7 września, a zwycięzcę poznamy podczas Dożynek Powiatowych.
W lipcu w powiecie piotrkowskim odbyły się trzy akcje honorowego krwiodawstwa. Dzięki udziale 91 osób pozyskano łącznie ponad 40 litrów krwi. W sierpniu cztery kolejne zbiórki.
Uszkodzone dachy, połamane gałęzie, pożar drzewa - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim w czasie tego weekendu odnotowała 17 zdarzeń związanych z burzami i wiatrem.
Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Punkt Pobrań RCKiK w Piotrkowie zachęcają mieszkańców miasta i regionu do oddawania krwi, której szczególnie latem brakuje.