- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
313 wypadków drogowych odnotowano na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego w 2017 roku. 21 osób zginęło na naszych drogach, 444 odniosło obrażenia. Ponadto policji zgłoszono 1789 kolizji drogowych i 237 kolizji parkingowych.
Na drodze krajowej nr 91 na wysokości wsi Romanówka doszło do kolizji z udziałem rowerzysty.
Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Popularny dzik Chrumek został oficjalną maskotką osady leśnej w Kole w gminie Sulejów. Dzik znany jest z tego, że pod koniec ubiegłego roku... upił się po zjedzeniu sfermentowanych owoców.
W Łódzkim Domu Kultury dzieci i młodzież z województwa łódzkiego ponownie rozpoczęły przygodę z projektem "Lokomotywą po wiedzę". Tegoroczna edycja tego ekologiczno-artystycznego przedsięwzięcia edukacyjnego, obejmującego przeszło 100 spotkań i warsztatów między innymi z zakresu teatru i recyklingu, potrwa do 14 maja bieżącego roku. W uroczystej inauguracji projektu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Pożyczkę gotówkową na kwotę 18 tysięcy złotych próbowała wyłudzić 29-letnia mieszkanka Sulejowa. W tym celu wykorzystała fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Teraz grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
W ostatnim czasie bardzo często poruszaną kwestią jest temat smogu, czyli skutku zanieczyszczonego powietrza. Normy jego stężenie zostały przekroczone w 2017 roku w Polsce nawet o 3000%. Najbardziej zanieczyszczonymi miastami w kraju są m.in. Żywiec, Pszczyna, Rybnik i Wodzisław Śląski. Nie tylko smog jest jednak pochodną zanieczyszczeń, istnieją inne skutki, które negatywnie wpływają na człowieka, zwierzęta i pozostałe elementy środowiska.
Aż 2455 razy interweniowali w ubiegłym roku strażacy Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie oraz zastępy ochotnicze. Pożary osiągnęły najniższy poziom w tej dekadzie, ale rekordowo wysoka była liczba miejscowych zagrożeń.