W programie O Tym Się Mówi na antenie radia Strefa FM przedstawiciele piotrkowskiego środowiska sportowego - Piotr Stępień dyrektor Atletycznego Klubu Sportowego oraz Konrad Piechocki, prezes Piotrcovii przedstawiali jak ich zdaniem, powinna wyglądać koncepcja nowej hali sportowo - widowiskowej w Piotrkowie Trybunalskim. Obiekt na 3 tysiące osób musi posiadać nowoczesne rozwiązania oraz odpowiednie zaplecze sportowe podkreślali.
Ma być halą widowiskowo – sportową, w której pomieści się ok. 3 tysiące osób i powstać przy ul. Miast Partnerskich. Ale zanim powstanie na jej budowę trzeba znaleźć pieniądze. Wcześniej jednak zorganizowany zostanie konkurs architektoniczny. We wtorek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie środowisk sportowych z władzami Piotrkowa i architektami z SARP.
Pod koniec roku piotrkowski magistrat wykupił tereny przy Wierzejskiej, gdzie powstanie nowoczesna hala widowiskowo – sportowa. Zawody sportowe czy koncerty będzie mogło obserwować około 3 tysiące widzów.
Tancerze Akademii Tańca Sportowego”JASKÓŁKI” stanęli do walki w mistrzostwach Polski w tańcu sportowym. Zwyciężyli kilkukrotnie.
14 listopada, w Piotrkowie Trybunalskim ogłoszono wyniki konkursu „Trenuj w Łódzkim,” którego celem jest wsparcie lokalnych stowarzyszeń sportowych z powiatów piotrkowskiego i radomszczańskiego. W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego przy ul. Wojska Polskiego 2 uroczyście ogłoszono listę laureatów, którzy dzięki finansowemu wsparciu w wysokości łącznie ponad 2 milionów złotych będą mogli zakupić profesjonalny sprzęt sportowy, stroje oraz przeprowadzić szkolenia dla swoich zawodników.
W środę (03.07.2024) w Urzędzie Miasta z inicjatywy prezydenta Juliusza Wiernickiego odbyło się spotkanie koncepcyjno-robocze z przedstawicielami piotrkowskich środowisk sportowych i lokalnego biznesu dotyczące planów budowy w naszym mieście nowej hali widowiskowo- sportowej.
W niedzielę (30.06.2024) na stadionie sportowym GKS Czarni Rozprza odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 11 drużyn w tym trzy drużyny kobiece. W sekcji kobiecej wystartowały drużyny z OSP w Straszowie, Mierzynie, i Starej Wsi, natomiast w sekcji męskiej drużyny z OSP w Rajsku Małym, Lubieniu, Białocinie, Cekanowie, Starej Wsi, Mierzynie, Straszowie i Łazach Dużych. Podczas zawodów drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie 7 × 50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych.
Szkolny sprzęt sportowy musi być przede wszystkim bezpieczny, gdyż nie może stanowić żadnego zagrożenia dla użytkowników oraz otoczenia. Wyposażenie powinno posiadać certyfikaty jakości oraz ergonomii. Priorytetem jest, aby spełniał szereg rygorystycznych norm oraz standardów, ponieważ w innym przypadku nie zostanie dopuszczony do eksploatacji. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość, ponieważ omawiane urządzenia są wykorzystywane przez wiele godzin każdego dnia. Zastanawiasz się, jakie cechy odgrywają kluczową rolę? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd do kraju spoza strefy Schengen, warto już dziś zarezerwować miejsce w kolejce urzędu paszportowego. Na dokument możemy poczekać nawet dwa miesiące. Coraz większe kolejki w punkcie paszportowym mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania na paszport. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wyrobienie dokumentu w Piotrkowie.
Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Taki prezent postanowili podarować rodzice uczniom uczęszczającym do tej placówki.