Czteroosobowa rodzina z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła w nocy do piotrkowskiego szpitala.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie nadal prowadzi „Akcję Zima”.
26 marca 2013 roku o 10.50 zelowscy policjanci otrzymali niepojącą wiadomość od kobiety, że jej znajoma poinformowała ją właśnie o próbie samobójczej.
Dla wszystkich uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, dla tych, którzy szukają pomocy w walce z nałogiem Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” organizuje dzień drzwi otwartych.
Nie mamy dobrych wiadomości dla osób niepełnosprawnych, w tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie ponad 370 tysięcy złotych mniej niż w roku ubiegłym, co oznacza, że nie wszystkie zadania uda się wykonać.
Wprowadzenie asystenta rodziny to nowy obowiązek jaki na gminy nałożyła ustawa. W Piotrkowie obecnie pracuje dwóch asystentów.
Ma 24 lata, wielokrotnie była wolontariuszką na biegach maratońskich i półmaratońskich, jest podopieczną Drużyny Szpiku i od czterech lat zmaga się z nowotworem. Lek - w połączeniu z przeszczepem - jest dla niej jedyną szansą na przeżycie. Karolina - tak ma na imię dziewczyna, dla której pobiegła cała Polska. Bełchatów też nie został obojętny.
Bez łazienek, bez toalet, jak w slumsach – tak naprawdę żyje wielu ludzi, którzy trafili do “socjalu”. Często toczą batalie o poprawę warunków bytowych, ale co z tego, kiedy - jak twierdzą – urząd wiele nie pomaga.
Wspólna akcja policji, straży pożarnej i pogotowia pozwoliła uratować mężczyznę, który nagle zasłabł w swym mieszkaniu na os. Dolnośląskim w Bełchatowie.
Od ponad pół roku rodziny w Piotrkowie mogą liczyć na wsparcie asystenta. Kto to taki?