Tomaszowska policja zatrzymała 19-latka, który usiłował włamać się do jednego ze sklepów. Sprawca znajdował się pod wpływem amfetaminy.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali młodego kierowcę, który mimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów wspólnie z kolegą kupił sobie samochód. Następnie wyruszyli w drogę.
Sporą ilość podartych banknotów znalazł w Niechcicach mieszkaniec tej miejscowości.
Niebezpieczny poranek w Piotrkowie. Kierowcy jeżdżą dziś mało ostrożnie - w ciągu dwóch godzin doszło już do dwóch wypadków drogowych.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Moszczenica. Podchmielony senior postanowił wyładować złość na zaparkowanym przed sklepem fordzie, po tym, jak sprzedawczyni poprosiła go o opuszczenie lokalu, w którym się awanturował.
Prokratura Rejonowa w Piotrkowie postawiła 28-latkowi zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz znęcania się nad matką.
Już pół roku temu piotrkowska policja przyłączyła się do programu „Wspólne osiedla”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy inicjatywa nie przyniosła jednak większych efektów. Postanowiono więc zintensyfikować działania, a konkretnie wzmóc poszukiwania tzw. liderów, czyli łączników pomiędzy policją a społeczeństwem. Właśnie temu celowi poświęcono czwartkowe (29 października) spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji, w którym – poza policjantami - uczestniczyli także członkowie Rady Miasta, przedstawiciele rad osiedli w Piotrkowie, a także pozostali zainteresowani rozpropagowaniem idei „Wspólnych Osiedli” w naszym mieście.
Droga wylotowa z miasta, elegancko ubrany mężczyzna o ciemnej karnacji skóry, dobry samochód, który akurat się zepsuł, prośba o pomoc i oferowanie za nią złota oraz pieniędzy w obcej walucie. Schemat działania oszustów jest podobny. W zamian za biżuterię z tombaku i pieniądze wycofane z obiegu wyłudzają od ludzi pieniądze. Piotrkowscy policjanci apelują o rozwagę i zgłaszanie takich przypadków, i to natychmiast. Tylko szybka reakcja poszkodowanego daje szansę złapania oszusta.
Piotrek* ma 17 lat i na swoim koncie kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia i zakłócanie porządku. Jarek* jest o trzy lata młodszy. Dla niego ukraść motocykl, pieniądze czy quada to niewielki problem. Często działają razem. Po interwencji policji i przesłuchaniu nieletni trafiają do Policyjnej Izby Dziecka, potem wracają do swoich szkół, domów i... nie zmieniają stylu spędzania wolnego czasu. Ich wizerunki są dobrze znane piotrkowskiej policji. Jak przerwać zamknięte koło patologii wśród młodzieży?
10 listopada przed godziną 20.00 przejeżdżający ulicą Sulejowską policjanci z „patrolówki” zauważyli młodego mężczyznę chodzącego po dachu wysokiego budynku.