Musimy się przygotować na kolejne podwyżki cen żywności, a wszystko przez fatalne zbiory zbóż.
Od 1 września pasażerowie jeżdżący autobusami piotrkowskiej komunikacji miejskiej do Bujen czy Szydłowa zapłacą o 20 groszy więcej za jednorazowy bilet.
Spada zużycie wody, więc woda drożeje - tak uzasadnia jedną z przyczyn planowanej podwyżki za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków Michał Rżanek - prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.
Od 31 maja o 10 i 20 groszy wzrosną ceny biletów jednorazowych w piotrkowskich emzetkach.
SLD domaga się wyjaśnień od prezydenta Piotrkowa w związku z planowaną podwyżką cen wody i ścieków. - Ten wzrost to uderzenie w mieszkańców miasta - podkreśla poseł Artur Ostrowski.
Od 1 lipca blisko 9 złotych z VAT-em najprawdopodobniej zapłacą mieszkańcy Piotrkowa za metr sześcienny odprowadzanych ścieków i dostarczanej wody.
Prawdopodobnie od połowy maja lub z początkiem czerwca wzrosną ceny biletów MZK w Piotrkowie.
Już wkrótce za chleb możemy zapłacić cztery, a nawet pięć złotych.
Podwyżki płac, wyższy odpis na fundusz socjalny i umowy na czas nieokreślony po trzech miesiącach – porozumienie z pracodawcą w tej sprawie podpisała przed Świętami Bożego Narodzenia Solidarność z sieci Kaufland. Przypomnijmy, że pod koniec listopada lepszych warunków pracy i płacy domagali się m.in. pracownicy centrum dystrybucyjnego w Rokszycach pod Piotrkowem. Chcieli podwyżek (100 zł dla każdego pracownika), premii świątecznej, ale przede wszystkim obniżenia norm wydajności, które przekraczały ludzkie siły.
Od trzech lat MZK w Piotrkowie nie przynosi strat. W 2010 roku spółka, której jednoosobowym właścicielem jest miasto przyniosła kilkanaście tysięcy złotych zysku.