Piotrków zyska kolejny sportowo-rekreacyjny obiekt. Modernizację przejdzie plac przy ul. Rzecznej. Podczas spotkania przedstawicieli miasta, rady osiedla i wykonawcy poinformowano, że prace projektowe zakończą się do świąt, wtedy wystartują dwumiesięczne prace budowlane Koniec inwestycji zaplanowano na ostatnie dni czerwca.
"Malarskość filmu" to projekt Muzeum Kinematografii w Łodzi, który powstał we współpracy z piotrkowską "Budowlanką". W ramach spotkania uczniowie mogli obejrzeć dwa filmy, wzięli udział w wykładzie filmoznawcy i krytyka filmowego dr. Macieja Dowgiela, uczestniczyli też w warsztatach.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Piotrkowie (ul. Kostromska) wzbogaci się o kolejny obiekt rekreacyjny. Niedawno wybudowano tam trzy boiska, teraz przy podstawówce pojawią się plac zabaw i siłownia plenerowa. Prace już trwają.
W przeddzień Święta Niepodległości, w Piotrkowie oficjalnie oddano do użytku plac Niepodległości, który po trwającej kilka miesięcy modernizacji, zyskał nową jakość.
Jeszcze w tym roku w Krzyżanowie ma powstać ogólnodostępny plac zabaw i siłownia terenowa. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Warto dodać, że będzie to już 22. tego typu kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie przeprowadził gruntowny remont placu zabaw przy ulicy Topolowej. W ubiegłym tygodniu wykonawcy zakończyli prace związane z modernizacją.
Dwa sołectwa – Laski i Ludwików – wspólnie świętowały otwarcie nowego placu zabaw i siłowni plenerowej, które powstały w Laskach. Uroczystościom towarzyszył festyn na zakończenie lata.
Dobiegają końca prace na placu Niepodległości w Piotrkowie. Zakończyły się już roboty brukarskie, teraz czas na zagospodarowanie zieleni na skwerze. Ułożona została trawa z rolki, pojawiły się nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Na placu stanęła też samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta.
40 lat temu w ramach przygotowań Piotrkowa do Dożynek Centralnych, oddano do użytku Wioskę Wikingów. Bez wątpienia był to najoryginalniejszy plac zabaw dla dzieci i młodzieży, jaki kiedykolwiek posiadało nasze miasto. O wiosce krążyły miejskie legendy – rzekomo kosztowała ponad 3 mln zł, a jej twórca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną. A jak było naprawdę? Kto był autorem projektu, a kto wykonał rzeźby?
Oficjalne otwarcie kolejnego placu zabaw z siłownią plenerową na terenie gminy Wola Krzysztoporska – tym razem w Borowej – było okazją do zorganizowania pierwszego „Festynu Rodzinnego”.