Niedawno na odnowionym placu Czarnieckiego w Piotrkowie pojawiły się zielone krzewy i ławki. Wszystko z myślą o mieszkańcach. Władze miasta nie chciały, by plac był tylko granitową pustynią. Okazuje się, że nie był to strzał w dziesiątkę.
Trzy mandaty i dwa pouczenia od Straży Miejskiej dostali na początku kwietnia parkujący przy Ośrodku Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” przy ul. Wysokiej w Piotrkowie.
Działa już fontanna miejska w parku im. Jana Pawła II w Piotrkowie, a to najlepszy dowód na to, że sezon wiosenno-letni właśnie się rozpoczął.
Weekend, popołudnie. Klienci wychodzą z supermarketu Intermarche. Na parkingu zastają szalejących samochodami ludzi. Kierowcy pojazdów jeżdżą po parkingu przed sklepem z nadmierną prędkością. Czy odbywają się tu wyścigi samochodowe?
Prawie 1,4 mln - to wpływy ze strefy płatnego parkowania w Piotrkowie za 2010 rok. Za 10 miesięcy 2011 roku uzbierano już prawie 1,1 mln zł. Sumy dość spore, a byłyby jeszcze większe, gdyby piotrkowianie... nie oszukiwali. Jak wynika z informacji Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, połowa parkujących w strefie to osoby niepełnosprawne lub przewożące niepełnosprawnych.
Ponad 60 samochodów pomieści nowy parking, który powstaje w Bełchatowie na osiedlu Dolnośląskim.
Kto może parkować na piotrkowskich parkingach? Kierowcy od razu pytają: A kto nie może? Ich zdziwienie wydaje się być uzasadnione. Przepytując parkujących, nie znalazłem takiego, który wiedziałby o pewnych ograniczeniach związanych z parkowaniem pojazdów w odpowiednich miejscach.
W tym tygodniu została wyłączona (na okres zimowy) fontanna miejska.
Nie powinno już być trudności z zaparkowaniem przed Starostwem Powiatowym w Piotrkowie. Dla interesantów urzędu przygotowano dodatkowo około 30 miejsc parkingowych.
Niewykluczone, że zapłacimy więcej za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Piotrkowscy radni otrzymali projekt zmiany stawek.