Artykuły do tagu: Pański

Jak oznaczyć drzwi swojego domu?
Katolicy na całym świecie obchodzą w czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną potocznie świętem Trzech Króli. W naszym kraju wierni w tym dniu oznaczają kredą drzwi swoich domów na znak obecności Chrystusa w tej rodzinie.
Piotrkowianie musieli zrezygnować z wielkanocnego zwyczaju
Jednym z ulubionych zwyczajów wielkanocnych wśród piotrkowian jest rodzinne odwiedzanie Grobów Pańskich, przygotowywanych we wszystkich kościołach. Nasz reporter chciał podtrzymać tę tradycję, ale okazało się to niemożliwe, gdyż większość świątyń była zamknięta z powodu pandemii. Udało się to tylko w kościele oo. Bernardynów, gdzie akurat trwała liturgia.
Misterium Męki Pańskiej na ulicach Piotrkowa
Już po raz dwunasty ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Misterium Męki Pańskiej. Widowisko odbędzie się w środę 17 kwietnia. Początek o godz. 18.30 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego.
Misterium Pasyjne na ulicach miasta
W środę (28.03) wierni zebrali się przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, by wspólnie przeżyć Misterium Męki Pańskiej. Widowisko rozpoczęło się o godzinie 18.30.
Misterium Męki Pańskiej w Wolborzu
Setki Wolborzan wzięły udział w Misterium Męki Pańskiej w Wolborzu. Droga Krzyżowa prowadziła stacjami usytuowanymi wokół kolegiaty. W tym roku przesłaniem Misterium było ukazanie, przez cierpienie Jezusa, drogi Polski do niepodległości.
O agresji sowieckiej 1939 roku w ZSP 2
Dr Tomasz Szczepański z Muzeum Katyńskiego w Warszawie gościł w środę w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Historyk opowiadał młodzieży o agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku.
Misterium Męki Pańskiej w Centrum Idei
Zapraszamy do obejrzenia spektaklu Teatru Tańca „Misterium Męki Pańskiej”.
Oddaj stek z marlina do Biedronki
W sklepach Biedronka znalazła się partia marlina hiszpańskiego z podejrzeniem zbyt dużego niż dozwolony poziomem stężenia rtęci. Firma apeluje o zwracanie towaru.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat