Mogłoby się wydawać, że 25 lat, jakie minęło od zmiany ustroju w naszym kraju, to sporo czasu, by zniknęła z naszych miast i ulic większość pamiątek po PRL-u, okazuje się jednak, że wciąż można je tu i ówdzie spotkać. Także w Piotrkowie.
Przez wiele lat było hucznie obchodzone w PRL-u. 22 lipca to było najważniejsze państwowe święto w Polsce Ludowej obchodzone na pamiątkę Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
26 Komitetów (grup) wzięło udział w sobotniej zabawie, jaką przygotował HARC dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Każdy, kto chce wiedzieć, lub przypomnieć sobie te czasy może odwiedzić fanpage na facebooku pod tytułem „Piotrków Trybunalski w PRL-u”.
Rondo im. E. Gierka już było. Ale nie ma, bo nazwę zmieniła piotrkowska Rada Miasta 7 lat temu. Jednak chęć upamiętnienia byłego pierwszego sekretarza KC PZPR wciąż widać. Ewentualnie słychać. Kto i dlaczego chce uczcić Edwarda Gierka?
Klimat czasów słusznie minionych, poczęstunek w stylu dawnej epoki, napoje i muzyka lat 60.-80. - to wszystko czeka na gości, którzy mają poczucie humoru i sporo dystansu do tego, co już (na szczęście) minęło.
Już w piątek (20 lipca) w Klubie Insomnia druga odsłona muzyczna czasów słusznie minionych, czyli Party PRL 2. Start o godzinie 21.00.
9 czerwca o godzinie 14.30 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie odbędzie się spotkanie poświęcone muzyce niezależnej z czasów PRL.
Na spotkanie poświęcone muzyce niezależnej w PRL zapraszają 9 czerwca 2011 r. (czwartek) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, gospodarz spotkania.
Minęło 40 lat od tragicznych wydarzeń Grudnia 1970. Do dziś nie wiadomo kto odpowiada za śmierć kilkudziesięciu osób, bowiem proces sądowy trwa prawie 20 lat.